Takaaki Nakagami bodoval v Německu

09.07.2024

Jezdec týmu IDEMITSU Honda LCR Takaaki Nakagami projel v nedělním závodě na Sachsenringu cílem na 15. místě, nakonec bral ale dva body, jezdec týmu CASTROL Honda LCR Johann Zarco obsadil v nedělním závodě na Sachsenringu 17. místo.
Foto: LCR Honda MotoGP Team

Japonský jezdec předvedl na německé půdě solidní a silný závod. Navzdory potížím tlačil a bojoval po celých 30 kol, aniž by se vzdal, a se soupeři bojoval o 13. pozici. Nedělní výkon posloužil Takaakimu a jeho týmu k tomu, aby viděli pozitiva a udělali nějaké kroky před dalšími závody. Cílem projel na 15. místě, ale po penalizaci soupeře se posunul na 14. pozici.
Francouz Zarco má za sebou komplikovaný závod. Po obtížném startu, kdy ztratil několik pozic, odhodlaně bojoval a snažil se kontrolovat situaci. Závod se mu podařilo dokončit bez chyb, a nakonec projel cílem na 17. místě, na čemž nic nezměnila ani šestnáctisekundová penalizace, kterou po závodě obdržel za nepředepsaný tlak v pneumatice.

Takaaki Nakagami
"V posledním kole jsem věděl, že musím zaútočit, protože jsem se chtěl dostat na body. Takže jsem v tomto smyslu neměl co ztratit a dal jsem do toho všechno. A vyšlo to! A přestože je to jen bod, je pro nás velmi významný. Moc děkuji týmu za jeho práci!"

Johann Zarco
"Na začátku závodu jsem ztratil hodně času. Od té chvíle jsem se snažil dodržovat strategii. Podařilo se mi zvládnout opotřebení pneumatik, což bylo pozitivní, a v závěru závodu jsem cítil, že mám ještě na co tlačit. Bylo to ale složité, protože mi to soupeři neusnadňovali. Každopádně jsme stále blíž k motorce, na které bychom chtěli jezdit. Dál tvrdě pracujeme."