Sykes opustil nemocnici po nehodě v Doningtonu

11.07.2023

Britský jezdec havaroval ve druhém závodě v Donington Parku... a jak je Tom Sykes zvyklý, byl v dobré náladě, když informoval fanoušky o svém stavu.
Foto: BMW Motorrad, zdroj: Dorna World Organization


Tom Sykes (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) si užíval silné domácí kolo v Donington Parku, než jeho víkend předčasně ukončil pád ve druhém závodě. Závod byl v rámci mistrovství světa MOTUL FIM Superbike označen červenou vlajkou, přičemž do něj byli zapleteni Sykes, Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati) a Loris Baz (Bonovo Action BMW). Brit nyní po propuštění z nemocnice zveřejnil na Instagramu aktuální informace, přičemž mistr světa z roku 2013 se ve svém prohlášení prezentoval v obvyklé dobré náladě. Sykes při nehodě utrpěl zlomeniny deseti žeber, z toho některá několikanásobné, a zároveň utrpěl zranění hrudníku a levého kotníku. K dalšímu vyšetření byl převezen do Queen's Medical Centre v Nottinghamu, kde sedmatřicetiletý závodník zůstal až do neděle, tedy týden po nehodě, kdy mohl nemocnici opustit.

Tom Sykes

"Opouštím nemocnici přesně týden poté, co jsem do ní nastoupil. Musím poděkovat tolika lidem, ale naštěstí všichni vědí, které myslím. Ale především všem lékařům z okruhu v Doningtonu až po můj pobyt přes Queen's Medical Centre v Nottinghamu. Všichni odvedli úžasnou práci. Také mým technickým sponzorům Dainese a Shark Helmets za to, že odvedli neuvěřitelnou práci.
Mám deset zlomených pravých žeber a tři z nich s dvojitou zlomeninou, takže v podstatě 13 zlomenin v pravém hrudním koši, což není ideální, když se rádi smějete!. Také zlomenina levého kotníku, ale ta se nepočítá, když jde o žebra. To je v podstatě první překážka za námi. Teď se budu soustředit na rekonvalescenci a čas strávený s rodinou a přáteli, abych se mohl vrátit. Chci všem poděkovat za přání všeho dobrého. Moc si jich vážím a opravdu mi to trochu ulehčují. Podpory si velmi vážím a jsem za ni rád."