Sykes nahradí zraněného vd Marka

09.05.2023

Zraněného Michaele van den Marka v závodech WorldSBK nahradí od Puccettiho Kawasaki odcházející Tom Sykes.
Foto: BMW Motorrad Motorsport

Tom Sykes se dočasně vrací do rodiny BMW Motorrad Motorsport WorldSBK a do týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK. Sedmatřicetiletý britský jezdec až do odvolání nahradí v mistrovství světa FIM Superbike zraněného Michaela van der Marka. Nizozemský jezdec utrpěl v Assenu zlomeninu levé stehenní kosti.

V letech 2019 až 2021 byl Sykes továrním jezdcem BMW Motorrad v týmu BMW Motorrad WorldSBK. Hrál také klíčovou roli při vývoji BMW M 1000 RR. Během tří sezón, které strávil jako tovární jezdec BMW Motorrad, zaznamenal Sykes celkem šest umístění na stupních vítězů a tři pole position.

Marc Bongers - ředitel BMW Motorrad Motorsport
"Vítej zpátky, Tome. Jsme rádi, že můžeme Toma dočasně přivítat zpět v naší rodině WorldSBK. Tato příležitost se naskytla, když se Tom uvolnil. Věříme, že bude skvělou náhradou po dobu, než se Michael zotaví ze svého zranění. S Michaelem jsme v neustálém kontaktu a dělá dobré pokroky. Zatím však není stanoveno žádné datum jeho návratu. Tom je vynikající jezdec a kromě toho, že má bohaté zkušenosti z WorldSBK, je s naším projektem a týmem obeznámen od samého začátku."

Tom Sykes
"Těším se na dočasný návrat do BMW Motorrad Motorsport a do týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK. Budu tvrdě pracovat, abych je co nejlépe podpořil. Znám je od začátku a podílel jsem se na vývoji BMW M 1000 RR. Nyní dostávám příležitost znovu přispět k procesu vývoje. Těším se, až se na testech v Misanu posadím na novou BMW M 1000 RR. Zároveň přeji svému bývalému týmovému kolegovi Mickeymu vše nejlepší na cestě k uzdravení, zatímco já dám vše do toho, abych ho co nejlépe zastoupil."