Šťastný návrat domů v Texasu

17.04.2024

Piloti Trackhouse Racing absolvovali premiérový závod před domácím publikem svého týmu.

Španěl Raul Fernandez do závodu v Texasu odstartoval ze 13. místa na startovním roštu - na středně tvrdých pneumatikách Michelin vpředu i vzadu. V prvních kolech se propadl v pořadí, ale v první části závodu se postupně zotavoval. V 8. kole Raul předjel motocykl #88 Trackhouse Miguela Oliveiry na 12. místě a od té chvíle jeli oba těsně vedle za sebou. Raul obsadil bodované 10. místo a završil tak solidní víkendový výkon a svůj 100. start v mistrovství světa Grand Prix.

Portugalský jezdec Miguel Oliveira startoval ze 14. místa na startovním roštu s pneumatikami Michelin medium vpředu a medium vzadu. Miguel byl v 1. kole posunut dozadu a poté provedl sérii předjetí, aby se v 6. kole vrátil na 12. místo. Další místo získané v 15. kole znamenalo, že Miguel přivezl domů motocykl č. 88 za svým týmovým kolegou a získal další cenné body pro tým Trackhouse Racing MotoGP.

Raul Fernandez
"Jsem velmi rád, že jsem tento závod ukončil v dobrém. Především se opět cítím na motorce velmi pohodlně, což je klíčem k rychlé jízdě. Byl to neuvěřitelný den, pro mě a můj tým velmi výjimečný, že jsem mohl startovat ve své 100. GP na domácí trati týmu. Víme, že v MotoGP je velmi důležité být v prvních dvou kolech na dobré pozici a na začátku závodu jsem byl téměř na konci pole. Bylo těžké to zvládnout, zrádné šetřit přední pneumatiku se slipstreamem. Hodně jsem tlačil a snažil se předjíždět ostatní jezdce, takže top 10 je pro nás dobrý výsledek, ale samozřejmě chceme víc a víme, že je tam rezerva. Viděli jsme, že naše motorka funguje velmi dobře, ale bereme to krok za krokem. Po prvních dvou neúspěšných kolech letošní sezony jsme nyní na bodech a to je skvělé."

Miguel Oliveira
"Dnešek byl v pořádku. Měl jsem pocit, že výsledek mohl být úplně jiný, ale dojel jsem Morbidelliho, takže jsem ztratil hodně času a asi čtyři nebo pět míst. Musel jsem se z toho vzpamatovat poté, co on havaroval a jeho motorka přejela trať. Bylo to rozhodnutí ve zlomku vteřiny, jestli pojedu dovnitř a budu riskovat, že ho srazím, nebo pojedu ven a pokusím se mu vyhnout, protože jeho motorka jela proti mně. To byl incident, který opravdu zničil mé šance na lepší výsledek. Tempo nebylo špatné, zavřel jsem se zpět do skupiny a začal předjíždět, jakmile to šlo, aniž bych ztratil mnoho času. V posledních třech kolech už jsem byl opravdu unavený a nemohl jsem zaútočit na Raula, abych se dostal do první desítky."