Špatný den pro Yamahu

09.08.2023

Smůla pro duo Monster Energy Yamaha MotoGP v závodě GP Velké Británie.
Foto: Yamaha


Tvrdá práce Franca Morbidelliho a Fabia Quartararo v nedělní Monster Energy Grand Prix Velké Británie nebyla plně odměněna. Oba usilovali o umístění v první desítce, ale nakonec se umístili na 14., resp. 15. místě.

FRANCO MORBIDELLI

"Výměna motorky nebyla správná volba, ale viděl jsem déšť a už tři nebo čtyři kola jsem se trápil, protože jsem úplně zničil přední pneumatiku. Stejně jsem nemohl nic dělat, takže jsem doufal, že přijde déšť, a vyměnil jsem pneumatiky, ale nevyplatilo se to. První polovina závodu ale byla dobrá. Bylo důležité zůstat s nejlepšími, abychom měli živé srovnání, a to je dobrá informace do budoucna."

FABIO QUARTARARO

"Odstartovali jsme s motorkou, kterou jsme moc neznali, a pro mě bylo skvělé si na ní něco vyzkoušet. A to je vše. Myslím, že pro tým je to zajímavé, získali jsme skvělé informace. Startovat z posledního místa a dojet až na P7 bylo skvělé, takže to byla dobrá zkušenost a doufám, že se nám podaří získat dobré hodnocení pro tuto část. Bylo dobré najet kilometry na nové kapotáži a zjistit, jak funguje. Ale předjíždění je pro nás stále obtížné. Snažil jsem se předjíždět, ale když jste tak moc na limitu, dochází ke kontaktu. Měl jsem kontakt s Lucou a přední kapotáž se utrhla.
Není snadné, aby k nám jezdci F1 jezdili, protože kalendáře jsou úplně opačné. Takže bylo skvělé vidět tady Landa. Jsem s ním dobrý kamarád, takže bylo skvělé se s ním dnes setkat a doufám, že se k němu budu moci připojit při nějakém dalším závodě Formule 1. Nevím sice kdy, ale minimálně se o to pokusím."