Solidní závod pro Nakagamiho v Portimao

28.03.2024

Jezdec týmu IDEMITSU Honda LCR Takaaki Nakagami v neděli v Portimau překročil cílovou čáru na 14. místě, Johann Zarco z CASTROL Honda LCR byl patnáctý.
Foto: LCR Honda Team

Po náročném víkendu na Autodromo do Algarve odvedl Nakagami konzistentní závod: přestože mu to soupeři neusnadňovali a Japonec neměl na motorce nejlepší pocit, dokázal se dostat ke svým cílům, což znamenalo ukořistit nějaké body do šampionátu MotoGP 2024. Celkově byla Grand Prix Portugalska těžší, než se očekávalo, a je zde několik oblastí, které je třeba analyzovat a zlepšit, aby bylo možné udělat krok v příštím závodě.

Dvacet pět kol na horské dráze v Portimao posloužilo francouzskému jezdci Johannu Zarcovi k tomu, aby se konečně dostal na body. Zarco měl na startu nějaké problémy a ztratil několik pozice. Prokázal však chytrost a bez ztráty koncentrace závod zvládl a dostal se na 15. pozici.

Takaaki Nakagami
"Situace se oproti včerejšku příliš nezměnila, ale dnes ráno jsme něco našli, když jsme se rozhodli udělat nějaké úpravy pro zlepšení přilnavosti. Mám lepší pocit a nechali jsme si to na závod. Mohl jsem zaujmout lepší pozici, ale ztratil jsem hodně času za Marinim. Pak jsem se snažil ze všech sil a získal nějaké body, což je vždy důležité."

Johann Zarco
"Byl to těžký závod; Nečekal jsem, že budu bojovat tímto způsobem. Kolo za kolem jsme se naučili mnoho věcí, a nakonec jsme získali bod. Nyní musíme sledovat směr, který nám pomůže v Austinu."