Solidní test pro Nakagamiho v Sepangu

09.02.2024

Jezdec týmu IDEMITSU Honda LCR Takaaki Nakagami absolvoval v Sepangu první oficiální test pro rok 2024 s 13. nejlepším časem, jeho týmový kolega z CASTROL Honda LCR Johann Zarco zajel 16. čas.
Foto: LCR Honda MotoGP Team

Na mezinárodním okruhu Sepang skončily tři dny tvrdé práce pro Nakagamiho a tým, který je plně odhodlán proměnit sezónu 2024 ve skvělou. Jezdec a posádka měli možnost porovnat různá nastavení a nové díly poskytnuté HRC, aby se rozhodli, kterou cestou se vydají. Po 106 odjetých kolech je podle ohlasů prostor pro zlepšení, ale letošní modernizace jsou dobré a Takaaki i technici jsou s odvedenou prací během tří dnů spokojeni.

Intenzivní práce to byla také pro Francouze Zarca a jeho nový tým Castrol Honda LCR. Po 138 kolech a mnoha nasbíraných informacích mohli jezdec a jeho posádka porovnat různá nastavení a nové díly poskytnuté HRC, aby v sezoně 2024 vytěžili maximum. Je co zlepšovat, ale letošní modernizace jsou solidní a Johann i technici jsou s odvedenou prací během tří dnů spokojeni.

Aby bylo možné dále zkoušet a analyzovat různé možnosti, čeká startovní rošt MotoGP za osm dní v Kataru druhý z oficiálních testů před prvním závodem v roce 2024 (Katar, 10. března).

Takaaki Nakagami 13. místo (1'57.765)
"Líbí se mi evoluce 2024, kterou HRC připravilo pro test. Porovnali jsme data s ostatními jezdci Hondy, abychom si stanovili základ, a cítil jsem se docela dobře. Na některých oblastech musíme ještě zapracovat, ale už jsme našli nějaká pozitiva. "

Johann Zarco 16. místo (1'57.942)
"Líbí se mi, jak Honda nastavila plány pro rok 2024. Čtyři jezdci porovnávají a sdílejí data, což je důležité pro zlepšení motocyklu a připravenost bojovat o nejlepší pozice. Během testu jsme měli několik pozitivních výsledků a musíme pokračovat v práci v dalších oblastech, ale celkově jsem s odvedenou prací spokojen."