Smrž Racing v neděli v top deset

24.09.2023

Perez Gonzalez skončil ve druhém závodě 9. Chris Clark závod nedokončil.
Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing BGR

Po fantastickém výkonu v prvním závodě kategorie World Supersport 300 ve španělském Aragonu, jezdec týmu Accolade Smrz Racing BGR, José Luis Perez Gonzalez, opět zabojoval, a podařilo se mu dostat několikrát do čela napínavého závodu. Nakonec však poslední kolo nevyšlo podle jeho představ, a skončil celkově devátý. Chris Clark, který startoval poprvé v mistrovství světa tento víkend, závod pro pád nedokončil. Závěrečný podnik letošní sezóny se uskuteční v portugalském Portimãu, 29 září–1 října. Španělský jezdec českobudějovického týmu má i nadále šanci bojovat o titul mistra světa, ztrácí na vedoucího Jeffrey Buise 30 bodů (celkem je ve hře 50 světových bodů).

José Luis Perez Gonzalez:
"Byl to složitý závod, ale bojoval jsem až do konce. Chtěl bych poděkovat týmu za jejich skvělou práci celý tento víkend."

Chris Clark:
"Byl to úžasný víkend v Aragonu. Mám velkou radost, protože jsem se hodně naučil. Jsem připraven zabojovat v Portimãu."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"Chris měl pád ve warm-upu, a přišel tak bohužel o celý závod, na který jsem se těšil, protože i podle dat je vidět, že je tam potenciál. Celý víkend podával perfektní výkon. José se pohyboval vepředu, byl to nádherný závod v jeho podání. Bohužel nevyšly poslední dvě kola, a nakonec z toho bylo deváté místo po penalizaci za traťové limity. Chtěli jsme víc, ale jedeme dál na poslední závody v Portimãu, kde nemáme co ztratit."