Smrz Racing má ze soboty bednu

22.04.2023

První bedna pro tým Accolade Smrz Racing BGR zásluhou José Luis Perez Gonzaleze v Assenu.
Tisková zpráva Accolade Smrz Racing BGR

Českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR slaví velký úspěch hned po prvním závodě letošní sezóny kategorie World Supersport 300, která odstartovala v holandském Assenu tento víkend. Španělský jezdec týmu José Luis Perez Gonzalez vybojoval třetí místo v dramatickém prvním závodě a také vůbec první pódiové umístění pro tým Jakuba Smrže. Po náročné kvalifikaci, kterou ovlivnilo nepříznivé počasí, startoval Gonzalez z 9. pozice na startovním roštu. Ihned po startu se mu však podařilo probojovat do čelní skupinky, ve které se držel až do samotného závěru. V posledním kole pak předvedl heroický výkon a nedal svým soupeřům šanci ho připravit o zasloužené pódium. Yeray Saiz Marquez skončil 19. po startu ze 31. pozice. Druhý závod této kategorie startuje v neděli v 15:15.

#73 José Luis Perez Gonzalez:
"Byl to náročný závod. Dal jsem do toho všechno a v posledním kole se mi podařilo vybojovat třetí místo. Je skvělé takto zahájit sezónu. Zítra se pokusím o stejný nebo lepší výsledek. Máme na to i vyhrát."

#35 Yeray Saiz Marquez:
"Myslím, že dnešní závod se vydařil. Podařilo se mi dostat úplně zezadu startovního roštu až na 19. pozici v cíli, což bylo maximum, čeho jsme byli dnes schopni. Zítra máme další příležitost pokusit se o dobrý výsledek."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"José předváděl perfektní výkon od pátku a byl jeden z nejrychlejších, když jezdil sám. Kvalifikace byla složitější, protože se měnily gumy. Skončil pouze devátý, což mohlo být lepší, ale závod byl perfektní od začátku až do konce. Držel se přední skupiny a plán byl zaútočit na konci, když to půjde bez zbytečného riskování. Nakonec se podařilo a bylo z toho třetí místo. V roce 2009 jsem v Assenu získal já svoji první bednu, také třetí místo, takže je to zde takové osudové a pro mě i krásná vzpomínka. Jedeme dál, čeká nás spousta závodu, ale doufám, že v tomhle duchu se bude odvíjet zbytek sezóny."