Smrž Racing a sobota v Moste

29.07.2023

Podmínky na trati připravily Polemana Perez Gonzaleze (5th) o vítězství. Maxim Repák skončil při své premiéře třináctý.
Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing BGR

Dlouho očekávaný závodní víkend na domácí půdě týmu Accolade Smrz Racing BGR vypuknul tento víkend na okruhu Autodrom Most. Před zraky českých fanoušků, José Luis Perez Gonzalez byl velkým favoritem již v pátek, kdy se umístil celkově druhý ve volných trénincích. V sobotní kvalifikaci se mu podařilo vybojovat historicky první pole position pro český tým. Časem 1'46.162 si tak zajistil start z prvního místa startovního roštu o pouhé 0.034 vteřiny. Po skvělém startu se José Luis dostal ihned do vedení závodu a podařilo se mu poodjet stíhající skupince. O několik kol později však začalo pršet, a většina jezdců, včetně Perez Gonzaleze, zvolili strategii výměny pneumatik a zastávky v boxech. To ovšem zamíchalo pořadím závodu. Přestože byl jezdec českobudějovického týmu nejrychlejším na trati i na mokrých pneumatikách, cílem projel nakonec pátý. Nováček ze Slovenska, Maxim Repák, vybojoval 13. místo a tři světové body po startu ze 30. místa. Druhý závod kategorie World Supersport 300 startuje zítra v 15:15.

José Luis Perez Gonzalez:
"Byl to opravdu divoký závod. Děkuji týmu, že zvládli tak rychle vyměnit pneumatiku. Podařilo se mi zachránit 11 světových bodů, což je důležité pro šampionát. Zítra máme druhou šanci a zkusíme to znovu."

Maxim Repák:
"Jsem moc rád za body v mém vůbec prvním závodě. Po pokažené kvalifikaci mám radost ze 13. místa. Rád bych poděkoval celému týmu za jejich práci."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"José podává skvělý výkon. V pátek byl mezi prvními a vyhrál kvalifikaci. V závodě byl "až" pátý, ale počasí hrálo proti nám. Měli jsme jednu z nejrychlejších výměn, a v tu chvíli jsme udělali správné rozhodnutí. Nicméně kluci, co to riskli na suchých gumách, tak z toho vytěžili. Byli jsme nejlepší na mokrých gumách, ale to jsou závody. Max – velká pochvala. První závody v této kategorii a hned body, takže pozitivní začátek a určitě máme na čem pracovat. Uvidíme zítra, snad to ještě vylepšíme."