Smolný den pro Bautistu

18.07.2023

Po skvělém souboji v závodě Superpole Race Bautista havaroval ve třetí zatáčce druhého závodu, další umístění v top 5 pro Rinaldiho.
Foto: Ducati


Byla to neděle plná kontrastních pocitů v rozpálené Imole, kde byl 2. závod zkrácen o pět kol kvůli příliš vysokým teplotám. Alvaro Bautista byl protagonistou napínavého souboje s Razgatliogluem (Yamaha) v závodě Superpole Race, ve kterém skončil druhý, ale v 2. závodě udělal chybu v první šikaně a upadl. Michael Rinaldi zatnul zuby, aby oba závody dokončil v první pětce a nakonec si přivezl cenné body do celkového pořadí. To byly hlavní momenty pro Ducati v italském kole WorldSBK, které se konalo na Autodromo Enzo a Dino Ferrari v Imole.

Alvaro Bautista

"K tomu se dá říct jen málo. V prvním kole jsem udělal banální chybu při přejíždění bílé čáry. To se může stát a důležité je vědět, co se stalo. Je to škoda, protože pocit během víkendu hodně vzrostl, a to je každopádně pozitivní věc. Uvidíme se v Mostě."

Michael Ruben Rinaldi

"Dal jsem do toho všechno a jsem rád, že jsem domů přivezl cenné body. Dnes to bylo těžké, snažil jsem se tlačit, ale cítil jsem, že jsem na 50% svého potenciálu. Od zítřka budu moci pokračovat v důsledném tréninku, abych do Mostu přijel za co nejlepších podmínek."