Slovy klasika - hlavně aby to stačilo...

05.05.2023

König má novou posilu v týmu - na závodech v superbicích mu radí Ondřej Ježek.
Tisková zpráva Movisio Racing

Cílem pro Königa v Barceloně tak bude se posunout co nejvíce dopředu. "Očekávám zlepšení, chci se rvát s Hafizhem Syahrinem a Tomem Sykesem, kterým jsem ve druhém závodě v Assenu nestačil," přál si König. Závody v Barceloně vysílá opět stanice Nova Sport.

Po svém boku má významného rádce. Oliveru Königovi v mistrovství světa superbiků pomáhá Ondřej Ježek. Bývalý závodník se zkušenostmi ze supersportů nebo superbiků je součástí týmu Orelac Racing Movisio v pozici jezdeckého kouče. Pohybuje se přímo u tratě a společně analyzují jezdecký styl. "Pomáhá mi to hlavně psychicky, nebudu na závodech sám a společně lépe přicházíme na různé zlepšováky," pochvaluje si spolupráci König, kterého čeká o víkendu program v Barceloně. "Cílem je patřit mezi nejlepší superbikery světa a myslím, že je Oliver na dobré cestě. Jen je potřeba vytrvat," dodal Ježek.

Má unikátní závodní zkušenosti, které chce využít ve prospěch Königa. Čtyřikrát se dostal Ondřej Ježek do elitní desítky v šampionátu supersportů a v elitní třídě superbiků dojel v roce2017 v Portugalsku na 11. místě. To bylo jeho kariérním maximem. Zároveň absolvoval nejtěžší vytrvalostní motocyklové závody. "Naše spolupráce začala po Indonésii. Oliver byl trénovat několik dní v Brně a tak jsem mohl trochu víc poznat jaký je člověk a jezdec, přestože se známe už dlouho. První společný závod v Assenu byl podle mého názoru povedený," hodnotil Ježek.

V Nizozemsku skončil König na šestnáctém místě, což je jeho doposud nejlepší umístění v letošní sezoně. "Mám s ním více klidu a zároveň zábavy. Navíc více očí více vidí. Ondra v Assenu chodil kolem trati a natáčel videa, pak jsme se na to koukali. Řekl mi, co mám dělat v dalších trénincích, na co se soustředit. Díky jeho zkušenostem mi má co poradit," je nadšený ze spolupráce König, který se chce v MS superbiků posouvat.

"Myslím, že je ještě potřeba doladit jeho jízdní styl na silnou motorku, speciálně ve výjezdech ze zatáčky. Jinak jsou jeho píle i potenciál velké. Já bych Oliverovi moc přál pravidelné bodované pozice již v letošním roce," doplil Ježek.

O víkendu budou společně bojovat na okruhu v Barceloně. Také zde bude mít český závodník k dispozici motorku, jakou měl v Nizozemsku. Tedy loňský model se zcela novým podvozkem. Nové díly jsou však už na dohled. "Nová sériová motorka kawasaki už dorazila. Poslouží nám z ní hlavně nový motor, který momentálně připravuje jistý ladič v Itálii. Do Barcelony se však nestihl nainstalovat, měl by být k dispozici pro příští závod v Misanu," vysvětlil Miloš Čihák, jezdcův manažer z Movisio Racing.

Cílem pro Königa v Barceloně tak bude se posunout co nejvíce dopředu. "Očekávám zlepšení, chci se rvát s Hafizhem Syahrinem a Tomem Sykesem, kterým jsem ve druhém závodě v Assenu nestačil," přál si König. Závody v Barceloně vysílá opět stanice Nova Sport.