Slovák Repák pojede za Smrž Racing

21.07.2023

Maxim Repák v barvách týmu Accolade Smrz Racing BGR po zbytek sezóny 2023.
Tisková zpráva Accolade Smrz Racing BGR

Po odchodu španělského jezdce Yeraye Saiz Marqueze, přivítá českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR ve svém boxu Maxima Repáka ze Slovenska, a to již na domácím okruhu Autodrom Most, kde se konají příští závody kategorie World Supersport 300. Rodák z Bratislavy obsadil celkově čtvrté místo v Yamaha R3 bLU cRU European Cupu v roce 2021. Za tým Jakuba Smrže bude závodit po zbytek letošní sezóny po boku José Luis Perez Gonzaleze.

Maxim Repák:
"Jsem rád, že se po pauze vracím na závodní okruhy, a to hned do mistrovství světa, kategorie World Supersport 300. Děkuji Jakubovi Smržovi, že mi dal příležitost jezdit v jeho týmu, který má na svém kontě řadu úspěchů a zkušeností z tohoto šampionátu. O to víc se na naši spolupráci těším. Po nedávných testech na okruhu v Mostě věřím, že tato spolupráce bude úspěšná. Jsem odhodlaný pro to udělat maximum."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"S Maximem jsme řešili spolupráci už v minulosti, protože ukázal svoje kvality v minulých letech v R3 Cupu. A nyní náhoda pomohla tomu, že se naše cesty opět sešly. Nějaký čas nezávodil, ale na testech v Mostě ukázal, že má stále rychlost, a hlavně velký prostor pro zlepšení. Je to mladý a chytrý kluk, se kterým se dobře spolupracuje. Most bude náročný víkend nejen pro tým, ale i pro Maxe. Vzhledem k jeho pauze bude domácí závod v Mostě první ostrý test, a především příprava na zbývající závody."