Skvělý závod pro Ducati

19.06.2023

Bagnaia a Martin se utkali v GP Německa na Sachsenringu a Španěl v cíli o zlomek zvítězil. Solidní osmé místo pro Bastianiniho
Foto: Ducati

Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) a Jorge Martin (Prima Pramac Racing) svedli v 7. kole mistrovství světa MotoGP na německém okruhu Sachsenring strhující souboj, v němž Španěl zvítězil - podruhé v kariéře - jen o 0,06 sekundy. V cíli se mu podařilo zvítězit.

Hned od startu třicetikolového střetnutí bylo jasné, že se o vítězství utkají Ital, který startoval z pole position, a Španěl, který v sobotu vyhrál sprint na 15 kol. Bagnaia vedl v úvodním kole, ale Martin, šestý na startovním roštu, se efektním předjetím ve Vodopádu posunul do čela. Když se od zbytku pole odpoutali, až do konce je dělilo jen málo, rozdíl osciloval mezi 0,6 s a 0,4 s. Vše vrcholilo v závěru závodu, kdy se Bagnaiova přední pneumatika lehce dotkla Martinovy zadní a Martin i přes Peccovu snahu v posledním kole dokončil svůj mimořádně úspěšný víkend GP Německa.

Stále ještě nedostižný Enea Bastinianini, startující z desátého místa na startovním roštu, jel na této pozici solidní závod až do 17. kola, kdy předjel Aleixe Espargara na devátém místě, a poté zdědil osmé místo celkově, když Binder havaroval.

Díky tomu, že Zarco, Bezzecchi a Marini obsadili třetí, čtvrté a páté místo, si Ducati poprvé monopolizovala první pětku v klasifikaci premiérové třídy a stala se také prvním konstruktérem, kterému se to podařilo od Hondy v GP Rio de Janeira 2003. Úspěch Ducati byl zvýrazněn i dalšími jezdci, když se osm motocyklů Desmosedici GP umístilo v první devítce.

V mistrovství světa MotoGP jsou nyní čtyři Ducati na prvních čtyřech místech klasifikace, přičemž Bagnaia má 160 bodů, 16 před Martinem, který se po výsledcích tohoto víkendu stává jeho nejbližším soupeřem v celkovém pořadí.

Francesco Bagnaia
"To byla zábava Od včerejška jsme našli něco víc, dnešní tempo bylo neuvěřitelné a já to nečekal. Myslím, že k tomu, abychom porazili Jorgeho, jsme dnes potřebovali něco víc, ale byli jsme velmi blízko, dvakrát jsme se dotkli Jsem spokojený s výsledkem a mám radost za něj, zasloužil si vyhrát, takže teď se přesuneme do Assenu se skvělým pocitem. Ve srovnání se mnou dokázal být ve výjezdech ze zatáček blíž, já jsem se jen snažil maximalizovat pocit. V posledním kole jsem se snažil mu to vrátit, ale určitě se musíme zlepšit na okruzích, kde motorka více zatáčí. Teď se přesuneme příští týden do Assenu, jedné z mých nejoblíbenějších tratí"

Enea Bastinianini
"Dnešní závod se mi povedl a jsem spokojený. Ještě nejsem úplně v pořádku, ale jsme blízko. Nečekal jsem, že bych po Mugellu mohl předvést takový výkon, ale cítím se dobře. Byla to méně náročná trať, a zatímco po GP Itálie jsem si musel vzít den volna, teď se cítím připraven hned se vrátit k tréninku Dnešní závod ukázal, že náš balíček je opravdu dobrý, ale myslím, že Jorge a Pecco také udělali rozdíl ve srovnání s ostatními jezdci Ducati. Stále ještě neznám GP23 tak dobře, ale doufám, že se s nimi brzy po letní přestávce dostanu do boje o první pětku."