Skvělý progres jezdců Gresini Racing

08.02.2024

V Sepangu, kde se konal první oficiální test sezony MotoGP 2024, bylo na všechno dost času. Tři dny s velkým vedrem, ale celkově příznivým počasím, umožnily jezdcům Gresini Racing kontinuitu práce na trati, přičemž Alex a Marc Marquezové mohli pokračovat ve svém testovacím programu.
Foto: Gresini Racing

Jestliže se oba jezdci museli zbavit rzi po sezóně, která nikdy nebyla tak krátká, ale pro jezdce stále příliš dlouhá, se musel Alex Marquez také seznámit s verzí Desmosedici 2023, kterou poprvé vyzkoušel ve Valencii, zatímco pro Marca to byl první skutečný test se strojem Ducati, který poznal teprve nedávno.

Zažitý dobrý pocit v kombinaci s velkou ujetou vzdáleností (173 kol pro Marca, o něco méně pro Alexe) dávají jistotu, že oba standardní piloti týmu Gresini MotoGP už se nemohou dočkat, až si své schopnosti vyzkouší během testu v Losailu, který se koná za něco více než týden (19.-20. února).

4. místo - ALEX MARQUEZ #73
(nejlepší kolo 1. dne 1'58.542 - 50 kol)
(nejlepší kolo 2. dneg 1'57,542 - 50 kol)
(nejlepší kolo 3. dne 1'56,938 - 49 kol)
"Den po dni se nám podařilo verzi Desmosedici 2023 trochu více pochopit a musím říct, že ve srovnání s tím, jak jsme tu závodili loni, jsme udělali hodně změn. Motorka je jiná, co se týče rozložení hmotnosti, a my jsme se jí museli přizpůsobit. Musím říct, že s dobrými výsledky. Bylo dost času najít rytmus a provést několik simulací závodů a sprintů. Časy jsou dobré, ale to není superdůležitá věc, na kterou bychom se měli při testování dívat. Bylo by chybou srovnávat už s loňským rokem, také proto, že podmínky, které nás tentokrát potkaly, byly mnohem příznivější."

6. místo - MARC MARQUEZ #93
(nejlepší kolo 1. dne 1'58.621 - 47 kol)
(nejlepší kolo 2. dne 1'58.118 - 72 kol)
(nejlepší kolo 3. dne 1'57,270 - 54 kol)
"Za tyto tři dny jsem najel opravdu hodně kol, a to i během prvního dne, kdy jsme měli nějaké problémy, které jsme řešili a vyřešili skvěle. Cílem bylo co nejlépe pochopit motorku a krok za krokem se zlepšujeme. Trochu více trpíme v oblasti útoku na rychlý čas, což je oblast, kde je to obvykle spíše o práci s instinkty, ale i v tomto bodě jsme se během třetího dne trochu zlepšili. Od druhého dne nás to začalo na motorce bavit, i když ji stále necítím jako svou vlastní. Musím se zbavit jedenáctiletých návyků na jiném motocyklu, a to bude chvíli trvat, ale pokrok je dobrý a s tímto prvním testem na trati, která mi nikdy moc neseděla, musíme být spokojeni."