Skvělý den pro Ducati

22.06.2026

Marc Márquez a tým Ducati Lenovo si v Brně připsali fenomenální vítězství. Francesco Bagnaia na stupních vítězů na třetím místě.
Foto: Ducati

Tým Ducati Lenovo zvítězil v závodě Monster Energy Grand Prix České republiky díky Marcu Márquezovi, který v Brně předvedl dokonalý výkon. Francesco Bagnaia si zajistil 63. umístění na stupních vítězů ve své kariéře v MotoGP s Ducati, když dojel třetí poté, co většinu závodu vedl.

Márquez dobře odstartoval ze čtvrtého místa na startovním roštu a ve druhém kole se posunul na druhou pozici. Marc se držel v dosahu Bagnaii, než ho nakonec v 16. kole předjel, a poté v závěrečných fázích závodu jel na maximum, aby udržel Oguru za sebou. Bagnaia vedl prvních 15 kol, poté ho předjeli Márquez a Ogura, ale dokázal tvrdě ubránit třetí pozici před dotírajícím Fabiem Di Giannantoniem.

Po deváté Grand Prix sezóny je Marc Márquez se 140 body na čtvrtém místě v průběžném pořadí šampionátu. Francesco Bagnaia je sedmý, 13 bodů za svým týmovým kolegou. Tým Ducati Lenovo je druhý v týmovém pořadí (267 bodů), zatímco Ducati je na druhém místě v šampionátu konstruktérů (262 bodů).

Marc Márquez
"Z tohoto vítězství mám obrovskou radost. Bylo to tak trochu nečekané, protože jsem si byl jistý, že ke konci budu mít potíže. K tomu sice skutečně došlo, ale ostatní nebyli rychlejší než já. Myslím si, že motocykl měl ještě něco navíc, ale nedokázal jsem to plně využít, zejména při změně směru mezi zatáčkami 6 a 7, což je obvykle jedna z mých silných stránek, ale tentokrát jsem naopak ztrácel čas. Každou Grand Prix beru tak, jak přichází, a právě teď si užívám tento okamžik. Zítra nás čeká test a pak zamíříme rovnou do Assenu."

Francesco Bagnaia
"Cítím se dobře. Měli jsme dobrý víkend a zlepšujeme se, ale stále nám něco chybí, zejména s ojetými pneumatikami, ale už se k tomu blížíme. Dnes nám v posledních šesti kolech trochu chyběl výkon. Snažil jsem se co nejlépe rozvrhnout tempo, protože jsem věděl, že mi chybí jedna až dvě desetiny. Ke konci jsem musel zpomalit, protože pokaždé, když jsem jel ve slipstreamu, přední kolo mi neustále hrozilo, že to nezvládne. Jakmile jsem měl před sebou zase volnou trať, mohl jsem znovu zatlačit a naštěstí jsem měl v závěrečných fázích nad Diggiou dobrý náskok. To, že jsem dokázal znovu zrychlit, je dobré znamení, ale stále je co zlepšovat."


Share