Skvělé zakončení sezony Alvara Bautisty

30.10.2023

Tým Aruba.it Racing - Ducati uzavřel sezonu WorldSBK 2023 trojitým vítězstvím.
Foto: Dorna WorldSBK Organization

Sezona 2023 WorldSBK končí mimořádným výsledkem týmu Aruba.it Racing - Ducati, který s Álvarem Bautistou vybojoval titul mistra světa týmů, a zkompletoval tak "trojkorunu" po titulech výrobců a jezdců.

Byl to senzační 2. závod, který vyhrál Alvaro Bautista, který bojoval s Toprakem Razgatliogluem a vytvořil dechberoucí podívanou. Pod šachovnicovou vlajkou skončil španělský jezdec druhý, jen 32 tisícin za Toprakem, který byl následně penalizován (překročení limitů trati v poslední zatáčce). Pro Bautistu je to 27. vítězství v rekordní sezóně.

Napínavý závod zažil také šestý Michael Rinaldi. Italský jezdec, který startoval z jedenácté pozice, byl protagonistou velkého návratu a dostal se na třetí pozici. Poté byl po nečekaném zavření přední části motocyklu nucen vzdát se několika pozic, ale i tak dokázal získat důležité body pro zisk týmového titulu.

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati #1)
"Myslím, že to byla prakticky perfektní sezona, stejně jako tento poslední víkend. Získali jsme všechny tituly a jsem za tým velmi šťastný. Pro mě to byly ještě větší emoce. Vyhrát před zraky tolika fanoušků a mé rodiny bylo skvělé. Ve druhém závodě jsem si užil spoustu legrace, souboj s Toprakem byl fantastický: bojovali jsme v každé zatáčce, ale vždy férově. Myslím, že každý, kdo závod viděl, prožíval emoce. Teď je čas slavit, i když od zítřka začneme myslet na úterní a středeční testování a na divokou kartu MotoGP v Malajsii. Sezóna ještě nekončí."

Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati #21)
"Nebyl to snadný víkend. V sobotu jsme měli hodně potíží, ale tým odvedl skvělou práci při hledání nastavení, které mi umožnilo dobře zatlačit během druhého závodu. Dobře jsem se vrátil, ale bohužel jsem při snaze udržet motorku ve vzpřímené poloze po náhlém zablokování cítil silnou bolest v pravém rameni, která mi nedovolila být ve finále konkurenceschopný a bojovat o stupně vítězů. Nicméně jsem zatnul zuby a jsem rád, že jsem týmu přinesl důležité body do klasifikace."