SGP2, SGP4 – Mallila

16.06.2024

Poláci se přeměnili juniorský svět na otevřený národní šampionát, Američan ovládl SGP4.

Mateusz Cierniak, Damian Ratajczak a Bartlomiej Kowalski loni pro Polsko získali všechny tři medaile v SGP2. V juniorské věkové kategorii čas ubíhá proklatě rychle. Ovšem první podnik letošního šampionátu v Malille nespustil žádný varovný poplach, že by v zemi našich severních sousedů měli panikařit. Wiktor Przyjemski, který se do seriálu vrátil po roční pauze, přivedl za sebou do cíle finálové jízdy své krajany Bartosze Banbora a Sebastiana Szostaka. Domácí Philip Hellström Bängs skončil až za nimi.

18. Rasmus Karlsson, S (res) (DNR)

Třináctiletý Američan Brady Landon opanoval světový pohár SGP4 na malé dráze v Malille před švédskou velkou cenou. Na stupních vítězů ho doprovodili Australan Cooper Antone a Dán Niklas Bager. S čínským pitbikovým motorem o obsahu 190 ccm se neztratila ani Štěpánka Nyklová. Vyhrála patnáctou jízdu a celkově skončila dvanáctá.