SERT pokračuje v EWC

21.12.2022

Tým Yoshimura SERT Motul je připraven na EWC 2023, navzdory oznámení Suzuki o ukončení své působnosti v MotoGP a EWC.
Foto: FIM

Yoshimura Suzuki Endurance Racing Team Motul bude v roce 2023 startovat ve vytrvalostním mistrovství světa FIM. Francouzsko-japonský tým se chystá nasadit motocykl Suzuki GSX-R1000R do vrcholného testu jezdce a stroje, který se bude konat ve čtyřech závodech, a pokusí se získat zpět titul EWC, který získal v roce 2021. Yoshimura SERT Motul včas oznámí své jezdce, ale potvrdil, že pojede pod číslem 12 a ponese své známé červenomodré barevné schéma.

Yohei Kato, ředitel týmu

"Je mi velkým potěšením oznámit, že se Yoshimura SERT Motul zúčastní mistrovství světa FIM Endurance v roce 2023. Prohlášení společnosti Suzuki Motor Corporation (SMC), která na konci roku 2022 ukončila svou tovární účast v MotoGP a EWC, bylo samozřejmě velmi těžko stravitelné. Nicméně jsme tuto situaci přijali a zaměřili se na zavedení nových plánů pro sezónu EWC 2023.

Díky pochopení a rozhodnutí SMC pro podporu nového týmu budeme i nadále reprezentovat Suzuki na nejvyšší úrovni. Jsme plně odhodláni v roce 2023 získat zpět titul EWC.

Při této příležitosti děkujeme všem našim sponzorům včetně Motulu a Denso, partnerským společnostem a fanouškům za dlouholetou podporu. Hlasy nejen od nich, ale i od samotných členů našeho týmu toužících po účasti v EWC to umožnily.

V sezóně 2022 jsme až do posledního závodu sezóny vedli šampionát, ale nečekané problémy nám zabránily obhájit titul. S vynikajícími jezdci a členy týmu Yoshimura SERT Motul budeme i nadále pokračovat. Naším cílem je vyhrát všechny závody v roce 2023 a zejména se těšíme na výzvu vyhrát potřetí za sebou závod 24 Heures Motos v Le Mans."

Damien Saulnier, manažer týmu

"Je nám velkým potěšením, že můžeme společně s Yoheiem potvrdit, že partnerství Yoshimura SERT Motul bylo obnoveno na rok 2023. Již třetím rokem budeme jezdit s naším motocyklem Suzuki GSX-R1000R v červeno-modrém zbarvení, které symbolizuje naše spojení se značkami Yoshimura a Suzuki. Při návratu na trať v dubnu příštího roku pojedeme také s tradiční tabulkou s číslem 12.

Navzdory odstoupení Suzuki z oficiálního závodění se nám od ní stále dostává významné podpory, protože i nadále reprezentujeme značku v tomto důležitém světovém šampionátu. Uděláme vše pro to, abychom tuto důvěru odměnili a vrátili japonského výrobce na nejvyšší stupínek vítězů EWC v roce 2023.

Jsme také velmi vděční našim dlouholetým i novým partnerům, že při nás stojí a podporují nás v nové sezóně. S jejich pomocí se můžeme soustředit na práci, která nás čeká, dodat si sílu a být připraveni znovu získat titul. Těšíme se, že v dubnu příštího roku přivítáme naše četné fanoušky a příznivce na úvodním podniku EWC v Le Mans."