Savadori pokračuje jako testovací jezdec Aprilie

19.08.2023

Ital Lorenzo Savadori bude testovacím jezdcem Aprilie i v roce 2024.
Foto: Aprilia

Lorenzo Savadori bude pokračovat v roli testovacího jezdce týmu Aprilia Racing i v roce 2024. Italský jezdec, který se během tohoto víkendu účastní třetí divoké karty sezony na Red Bull Ringu, bude pokračovat ve vývoji RS-GP jak v návaznosti na testovací program, tak s využitím tří závodů povolených předpisy.

Vztah, který mezi Aprilií a Lorenzem Savadorim začal v roce 2015 vítězstvím v závodě FIM Superstock 1000 na RSV4 a poté pokračoval ve World Superbike. Od roku 2019 je Lorenzo nedílnou součástí projektu MotoGP a přispívá ke stálému růstu RS-GP, která se nyní stala stabilním protagonistou mezi prototypy. Testování a závody na divokou kartu, během nichž Savadori a testovací tým Aprilia Racing často přinášejí na trať inovativní řešení, hrají v moderním MotoGP, které je stále více vyrovnanější a náročné, zásadní roli.

Lorenzo Savadori

"Aprilia Racing je pro mě nyní druhou rodinou, Jsme spolu od roku 2015 a jsem velmi rád, že můžeme v této skvělé spolupráci pokračovat. Práce, kterou dělám společně se všemi kluky z testovacího týmu, mě těší a je pro mě zdrojem hrdosti, že mohu přispět k tomu, aby se Aprilia dostala na vrchol MotoGP, jako se to stalo na Silverstonu, kde o vítězství bojovaly tři motocykly RS-GP. Dnešní MotoGP je hyperkonkurenční a musíte se snažit jít dál ve vývoji každé maličkosti, a také proto je práce testovacího jezdce stále důležitější. Jsem vděčný společnosti Aprilia za důvěru, kterou ve mně vložila pro tak delikátní roli, i když je jasné, že snem každého jezdce je stále návrat k plnému závodění, aby mohl ukázat svůj potenciál."