Salače čekají oblíbené okruhy

07.06.2023

Před Filipem Salačem je trojice závodů na okruzích, které patří k jeho oblíbeným, a na kterých v minulosti zajížděl velmi dobré závody.
Foto: Gresini Racing

Po dlouhé, téměř měsíční přestávce, odjíždí tým Moto2 QJMOTOR Gresini Racing do Mugella, kde se uskuteční první ze tří po sobě jdoucích závodů. Letos bude pro tým ještě speciálnější po tragické situaci, která se týkala města Faenza a jeho okolí.

Filipa Salače najdeme na čtvrtém místě světového pořadí Moto2, pouhý jeden bod od Top3, proto bude pro jezdce s číslem 12 zásadní, aby si během těchto tří víkendů upevnil výsledek a přivezl domů důležité body. Druhý závod, Sachsenring, pro něj bude obzvláště výjimečný, protože je nejblíže jeho domovu a přítomnost a podpora jeho rodiny mu dodá další impuls k tomu, aby mířil ještě výš.

Trojlístek uzavře DutchGP. Jeremy Alcoba využije těchto tří kol k dalšímu zlepšení, aby uzavřel první část sezony s pozitivními pocity. Doufá, že před letní přestávkou dokáže svůj růst dobrými výsledky, aby pak znovu nastoupil ještě motivovanější.

Filip Salač
"Nemůžu se dočkat dalších závodů. Mugello je velmi pěkná trať a domácí závod pro tým. Máme za sebou jen jeden den testování a ten byl pozitivní, tak si to pojďme užít Místo toho je mým domácím závodem Sachsenring, takže tam se mnou bude moje rodina a doufám, že bychom tam mohli udělat dobrý výsledek. V Assenu jsme loni zajeli skvěle, byl to jeden z nejlepších závodů sezony 2022, takže se také nemůžu dočkat, až tam budu závodit. Zásadní pro nás v tomto trojboji bude neudělat chybu, vybojovat hodně bodů a uvidíme"

Jeremy Alcoba
"Tři poslední závody před letní přestávkou budou pro nás velmi důležité, abychom sebe i motorku co nejlépe připravili na druhou část sezony. První závod bude v Mugellu, pro tým velmi speciální. Pokusím se tam odvést co nejlepší výkon a také na Sachsenringu a v Assenu. Očekávám, že budu rychlý, i když tam budou velmi rozdílné podmínky. Uvidíme, co se stane, ale dám do toho 100 %, abychom s týmem dobře pracovali a dosáhli dobrých výsledků"