Salač veze z USA páté místo

16.04.2023

Velmi napínavý závod kategorie Moto2 dnes sledovali diváci v Austinu a začalo to už nečekaným pádem Dixona v zahřívacím kole. Filip Salač startoval z první řady, po zhasnutí semaforu se o tři pozice propadl, ale dokázal se vrátit do vedoucí skupinky a náročný závod dokončil na pátém místě, na které se posunul až v samotném závěru.
Tisková zpráva Autoklubu ČR

Nebylo to ale vůbec jednoduché. Každý den panovaly na okruhu v Austinu jiné podmínky a dnešní teploty spadly oproti sobotě o deset stupňů. Trať Velké ceny USA je proslulá nejdelší rovinkou v šampionátu, do které se brzdí z vysokých rychlostí, a proto trpí především předloktí a ramena jezdců. Nepříjemné jsou také nerovnosti a změny povrchu okruhu, takže o pády, většinou na zadní kolo, nebyla po celý víkend nouze. Filip měl hned po startu lehký kontakt s Canetem, v první polovině závodu se držel v sedmičlenné vedoucí skupině. Později se utvořily tři dvojice, Filip se pohyboval mezi šestou a sedmou pozicí. V poslední zatáčce se dokázal protáhnout před své soupeře a cílem projel na pátém místě.

"Myslím, že jsme celý víkend uzavřeli solidním výsledkem. Jsem rád, že jsem to dovezl do cíle a vybojoval další body do průběžného pořadí. Byl to náročný den. Před závodem se mně z důvodu alergie spustila krev z nosu a nešla zastavit. Naštěstí mě to nijak nelimitovalo, větší problém jsem měl s pravým předloktím, které mi trochu ztvrdlo, což je poměrně častá věc právě tady v Austinu. Nemohl jsem jet úplně na sto procent, takže s pátým místem jsem velmi spokojený. Celý tým odvedl skvělou práci, za což všem děkuji, stejně jako fanouškům za velkou podporu. Těšíme se do Španělska," uvedl krátce před odjezdem na letiště Filip Salač #12.

Mladoboleslavský jezdec týmu QJMOTOR GRESINI RACING má po třetím závodě na svém kontě 33 bodů a průběžně se drží na čtvrtém místě. Poslední dubnový víkend pokračuje seriál Mistrovství světa silničních motocyklů Velkou cenou Španělska v Jerezu.