Salač ve třetím závodě získal první bod

16.04.2024

Filip Salač dojel na 15. místě v závodě Moto2 v Texasu, zatímco Tony Arbolino se dobře probojoval ze záludné první zatáčky a skončil na 11. místě.
Elf Marc VDS Racing Team

Kultovní okruh Circuit of the Americas v Austinu hostil třetí závod mistrovství světa Moto2 2024 a v neděli se mohl pochlubit silnou návštěvností v den závodu. Jezdci týmu Elf Marc VDS Racing Tony Arbolino a Filip Salač museli závodit v poněkud chladnějších podmínkách než v předchozích dnech, pod zataženou oblohou a při okolní teplotě 24 stupňů.

Poté, co Tony v sobotu zachránil 11. místo v kvalifikaci, vletěl do 1. zatáčky závodu rozpálený a v důsledku toho se propadl na 18. místo. Ve 2. kole ztratil 23letý závodník další místo, ale pak zahájil svůj návrat. Přestože se Tony necítil úplně v pohodě, podařilo se mu získat 8 míst a dojet na 11. pozici. Tento výsledek řadí Tonyho na 15. místo v mistrovství světa se ziskem 9 bodů.

Filip startoval z 20. místa a věděl, že klíčem k jeho šancím na body je silný start. Dobře odstartoval, v prvním kole získal tři pozice a ve druhém kole se ocitl na 16. místě. Ve svém prvním závodě po pěti týdnech si 22letý jezdec dával pozor, aby v prvních kolech nespálil zadní pneumatiku, a do šachovnicové vlajky se mu podařilo získat další místo. Filipův 1. bod v sezóně ho řadí na 22. místo v průběžném pořadí mistrovství světa.

TONY ARBOLINO, 11. místo
"Upřímně řečeno, byla to zvláštní neděle. Udělal jsem velkou chybu v prvním kole v první zatáčce, kde jsem jel hodně zeširoka. Ohlédl jsem se, vrátil se na závodní trať a za mnou už skoro nikdo nebyl! To mi hodně zkomplikovalo závod a musel jsem odtud tvrdě bojovat. Pocit na motorce byl o něco lepší než včera, takže jsme se rozhodně zlepšili. Do, řekněme, druhé etapy šampionátu v Jerezu nastoupíme s jiným myšlením. Pokusíme se tento týden pracovat s posádkou a šéfem týmu, abychom vytvořili plán, ale jsem přesvědčen, že to můžeme zvrátit!"

FILIP SALAC, 15. místo
"Byl to těžký závod. Připadalo mi to skoro jako náš první závod v této sezoně, protože jsem byl poprvé plně fit. Měl jsem dobrý start a pak jsem se snažil v následujících kolech zachovat klid a nebýt tak agresivní se zadní pneumatikou. Možná jsem byl až příliš klidný! Nakonec jsme získali první letošní bod, ale to není pozice, ve které bychom chtěli být - nejen já, ale i tým. V Jerezu musíme dál tvrdě pracovat. Děkuji klukům za všechnu tvrdou práci, kterou odvádějí, a už se těším do Španělska. Test v Jerezu po závodě pro nás bude také velmi důležitý, takže budeme mít hlavy vztyčené a vyrazíme na další závod!"