Salač ve Španělsku za pět bodů

28.04.2024

Filip Salač se podruhé v řadě dostal na body, v Grand Prix Španělska dojel jedenáctý.

Čtvrtý podnik mistrovství světa Moto2 2024 na okruhu Jerez Angel Nieto sledovalo 144 678 diváků, kteří se po celý den bavili. Déšť, který ovlivnil sobotní program, nebyl v Andalusii v den závodu nikde vidět, proto jezdci týmu Elf Marc VDS Racing Tony Arbolino a Filip Salač jeli v perfektních podmínkách a teplotě trati 33 stupňů.

Po 8. místě v kvalifikaci si Tony Arbolino užíval stabilní start a v prvních kolech si držel svou pozici, když bojoval o umístění v první sedmičce. Od té doby Tony udržoval konzistentní tempo v rozmezí 1'41 až 1'42 až do posledního kola. Poté, co v pátek skončil na 22. místě, dojel v závodě na 7. pozici a předvedl skvělý obrat Itala, který se těší na úterní test, aby mohl vyzkoušet další změny v nastavení, které ho dostanou směrem dopředu.

Český jezdec Filip Salač si užil skvělý start ze 14. místa na startovním roštu a první kolo dokončil na 10. místě. Od té doby se soustředil na rychlé tempo v počátečních fázích závodu a v 6. kole zajel své nejrychlejší kolo. Filip se na motocyklu cítil pohodlněji než v Austinu, ale ve druhé polovině závodu začal bojovat s přední částí, protože se mu více opotřebovávaly pneumatiky. Jedenácté místo přesto představuje slušný pokrok, protože dvaadvacetiletý jezdec získává další jistotu se svým současným balíčkem.

TONY ARBOLINO
"Byl to pro nás důležitý závod, abychom získali důležitou zpětnou vazbu a body. Víme, na čem musíme zapracovat a kde potřebujeme získat trochu více výkonu, abychom mohli ukázat náš maximální potenciál. Nyní se musíme soustředit na úterní test, abychom zjistili, jak můžeme z motorky dostat ještě o něco více. Zítra máme volný den na to, abychom si závod zpětně prohlédli a analyzovali ho. Myslím, že moje chvíle přichází. Vlastně tomu stoprocentně věřím, takže musíme pokračovat a jsem si jistý, že brzy ukážu, čeho jsem schopen!"

FILIP SALAČ
"Závod jsem si užil. To je důležité a měl jsem dobrý start. Hodně jsem se soustředil na první kola, protože jsem věděl, že se první skupina pokusí o únik. To se jim podařilo, ale od druhé poloviny závodu jsem byl stále v dobré pozici. Když byla motorka trochu lehčí, protože jsme měli méně paliva a přední pneumatika byla více používaná, trochu jsem se snažil přenést váhu na předek pro zatáčení s motorkou. Stále máme na čem pracovat, ale tým odvedl úžasnou práci. Můj pocit z motorky byl lepší než v minulém závodě. Jdeme krok za krokem. Dobré je, že náš progres je jasný, naše výsledky se zlepšují a to je pozitivní."