Salač v tréninku v Jerezu těsně za top10

28.04.2023

Po dvou zámořských podnicích se kolotoč MotoGP přesouvá zpět na evropský kontinent, konkrétně do jižní části Španělska. Do Jerezu se vrací také Filip Salač a celý QJMOTOR GRESINI RACING. Dnes byly na programu dva tréninky, po kterých je náš jediný zástupce v Moto2 na jedenáctém místě.
Tisková zpráva Autoklubu ČR

Letošní kalendář MotoGP zahrnuje celkem 21 velkých cen. V Jerezu se první světový podnik konal už v roce 1987. Tento španělský okruh jezdci dobře znají, protože na něm probíhal i zimní předsezónní test. Lze tedy očekávat, že budou všichni velmi rychlí a dobře připravení, a to i přes veliké horko, které sužuje velkou část Španělska.

"Horko je tady opravdu veliké. Ráno to ještě poměrně šlo, ale teploty se velmi rychle dostaly přes třicet stupňů. V prvním tréninku jsem zajížděl nové přední kotouče, nemohl jsem naplno brzdit a využít potenciál nových pneumatik. Tomu odpovídaly i časy. Na rozpálené trati druhého tréninku bylo obtížné výrazněji zrychlit. Najel jsem na pneumatice asi dvacet sedm kol, to znamená o šest více, než je délka závodu. V posledních pěti minutách jsem chtěl zajet rychlé kolo, ale já i můj týmový kolega jsme měli hned po výjezdu z boxu stejný problém s řídící jednotkou motoru. Doufám, že se mechanikům podaří zjistit příčina, abych mohl zítra dobře zajet třetí trénink i kvalifikaci," zhodnotil úvodní den v Jerezu Filip Salač #12.

Čtvrtý podnik seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje v sobotu posledním volným tréninkem a kvalifikacemi.