Salač v Portugalsku čtvrtý

26.03.2023

Filip Salač pole position v pódium neproměnil, v GP Portugalska skončil čtvrtý.

Foto: Gresini Racing

V Portimau se dnes jel první plnohodnotný závod sezony vlajkonoši týmu Moto2 QJMOTOR GRESINI RACING vyjeli na trať připraveni podat co nejlepší výkon, Filip Salač startoval z pole position - poprvé v Moto2 - a Jeremy Alcoba se zařadil do druhé řady na šesté místo.

Jezdec č. 12 okamžitě ztratil několik míst, a to i kvůli obrovskému tlaku, který na něj vyvíjel start do závodu ze samého čela startovního roštu. V polovině závodu se mu podařilo odrazit a probojoval se zpět na čtvrté místo - což se promítlo do 13 bodů. Alcoba se naopak trápil o něco více, protože španělský jezdec ztratil několik míst, když jeho tempo po povzbudivém výkonu v první části závodu postupně vadlo. Cílovou čáru přejel jako desátý a v Termasu je připraven to napravit.

S oběma jezdci v první desítce průběžného pořadí šampionátu odjíždí tým Moto2 QJMOTOR GRESINI RACING do Argentiny se spoustou čerstvého sebevědomí.

Filip Salač

"S odvedenou prací jsem opravdu spokojený, víkend jsme dokončili mnohem lépe, než jsme očekávali, když se podíváme na průběh testování. Musím říct, že nebylo snadné startovat z pole position, byl jsem pod velkým tlakem, protože to bylo poprvé. V první části závodu jsem se snažil příliš netlačit na pilu, abych se vyvaroval chyb, ale pak jsem se cítil dobře a podařilo se mi zlepšit tempo a získat zpět pozice. Jsem s tímto čtvrtým místem spokojený. Na tento výsledek navážeme v Argentině"

Jeremy Alcoba

"S tímto výsledkem nejsem příliš spokojen: V první části závodu jsem se cítil opravdu dobře, natolik, že jsem si myslel, že bych mohl bojovat o první tři místa. Rozhodl jsem se trochu šetřit pneumatiky a snažil se jet plynule, ale po šesti kolech můj pocit začal slábnout, ztratil jsem několik pozic a kvůli problémům v rameni jsem se snažil používat přední brzdu. Před dalšími závody nás čeká ještě hodně práce. Chtěl bych poděkovat týmu za vše, co do dnešního dne udělal, tohle je teprve začátek"