Salač v Německu odstartuje z páté řady

17.06.2023

Na německém okruhu Sachsenring pokračuje druhým dnem Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland. Filip Salač, startující za tým QJ MOTOR GRESINI RACING, potvrdil dnes přímý postup do druhé části kvalifikace, ale zaznamenal také dva lehčí pády. První ve třetím volném tréninku a poté v závěru kvalifikace. Do zítřejšího závodu odstartuje náš jezdec ze třináctého místa.
Tisková zpráva Autoklubu ČR

Poslední volný trénink se jel na mokru a časy na kolo byly přibližně o 10 vteřin horší. Filip Salač byl i na vodě rychlý a sérii tréninkových jízd zakončil sedmou pozicí. Do kvalifikace trať uschla, Filip se přiblížil svému nejrychlejšímu včerejšímu času, ale tentokrát to stačilo jen na 13. místo. Pouhých sedm desetin vteřiny je rozdíl mezi pole position a pátou řadou. Tak vyrovnaná je letos světová špička v kategorii Moto2.

"Dneska se mně příliš nedařilo. Byl to náročný den, ale dokázali jsme být rychlí i za mokra. Pak jsem ale upadl, takže jsme se soustředili na přípravu motorky do kvalifikace. Ta už se jela na suchu, cítil jsem se dobře, ale v každém měřeném kole jsem udělal nějakou chybu. Dojel jsem si pro nové pneumatiky, abych mohl zajet rychlé kolo, ale chyboval jsem na brzdách do první zatáčky a uletěl mi předek. Omlouvám se celému týmu za havárii, nyní se soustředíme na závod, rozebereme ještě jednou dnešní den a uvidíme, co z toho dokážeme vytěžit," vysvětlil Filip Salač #12.

Kvalifikaci do zítřejšího závodu kategorie Moto2 ovládl Pedro Acosta, druhou pozici vybojoval Tony Arbolino a Jake Dixon skončil třetí.