Salač si připsal další top ten

02.04.2023

Filip Salač dokončil GP Argentiny na sedmé pozici a připsal si tak dalších devět světových bodů.
Foto: Gresini Racing

Mokrý závod, který se jel v Argentině ve třídě Moto2, byl kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám zkrácen na 14 kol. Když se nad okruhem Termas De Rio Hondo přehnal déšť, podařilo se Filipu Salačovi projet cílovou páskou na sedmém místě ze 13. pozice na startovním roštu. S dalšími devíti body, které v neděli získal, je v průběžném pořadí na pátém místě. Jeremy Alcoba měl naopak náročný start z páté řady. Jezdec s číslem 52 se na konci úvodního kola pohyboval na 21. místě, protože si v těchto podmínkách nevěřil. V závěru se mu to podařilo napravit, když se probojoval zpět na konečné 17. místo.

Filip Salač

"Den zkomplikoval déšť. Podařilo se nám dobře odstartovat a být konkurenceschopní v prvních kolech, aniž bychom ztratili kontakt se skupinou před námi. Stále jsem však měl problém najít správný pocit a rozhodl jsem se neriskovat a neztratit cenné body do šampionátu. Chtěl bych poděkovat týmu za práci odvedenou během víkendu, na kterou navážeme v Austinu."

Jeremy Alcoba

"Byl jsem spokojený s prací odvedenou na suchu, ale závod se byl mokrý. V prvních kolech jsem hodně bojoval s nalezením správné jistoty, protože jsem před dneškem nikdy nezkoušel nastavení na mokru, takže jsem se soustředil na to, abych se snažil najít správný pocit hned na začátku. Motorka nebyla špatná, ale budeme muset ještě zapracovat na zlepšení tohoto nastavení."