Salač se nemůže dočkat Le Mans

10.05.2023

Před Filipem Salačem je závod na okruhu, na kterém získal své první světové pódium.
Foto: Gresini Racing

Tento víkend se ve francouzském Le Mans uskuteční 1000. GP v historii. Tým Moto2 QJMOTOR Gresini Racing je v pořadí šampionátu týmů na pátém místě, přičemž Filipa Salače dělí od první trojky pouhých 12 bodů. Po pozitivním závodě ve Španělsku, kde projel cílem na deváté pozici, je český jezdec připraven ještě více snížit svou ztrátu na čelo šampionátu na jednom ze svých oblíbených okruhů, který vyhovuje jeho jezdeckému stylu. Právě zde, na okruhu Bugatti, Salač vybojoval své první pódium v mistrovství světa, druhé místo v Moto3 v roce 2021. Na druhé straně boxu najdeme Jeremyho Alcobu motivovaného přivézt domů dobrý výsledek. V loňském roce, svém prvním v střední kategorii, projel cílem na třinácté pozici, ale letos bude mířit výš.

Filip Salač
"Nemohu se dočkat závodu v Le Mans, je to jeden z mých nejoblíbenějších okruhů. Vybojoval jsem zde své první pódium v mistrovství světa, takže se nemohu dočkat, až se tento víkend vrátím na trať. Můj jezdecký styl této trati velmi vyhovuje, takže si myslím, že budeme schopni přivézt domů dobrý výsledek. Naším cílem však zůstává Top10. Uděláme vše pro to, abychom od prvního volného tréninku dobře pracovali a vydali ze sebe to nejlepší."

Jeremy Alcoba
"V neděli se pojede tisící GP v historii a pro mě bude čest závodit v tak významný den pro tento sport. Na této trati jsem vždy trochu bojoval, ale jsem přesvědčen, že ve spolupráci s mým týmem můžeme domů přivézt dobrý víkend. Pokusím se ze sebe vydat to nejlepší a ještě víc a uvidíme, co se stane"