Salač se nemůže dočkat Ameriky

13.04.2023

Před Filipem Salačem je závod v texaském Austinu, kde v loňském roce získal první body v šampionátu Moto2.
Foto: Gresini Racing

Pro tým Moto2 QJMOTOR Gresini Racing je čas vrátit se k práci, protože nadešel čas odletět do Texasu na třetí kolo sezony na působivý 5,513 km dlouhý okruh Circuit of the Americas v Austinu, který navrhl Hermann Tilke a který je součástí kalendáře MotoGP od roku 2013. Filip Salač přijíždí do Ameriky na 5. místě v průběžném pořadí mistrovství světa Moto2 po dvou silných víkendech v Portugalsku a Argentině. Jezdec č. 12 je připraven bojovat na trati, která mu loni přinesla první dva body ve střední kategorii, ale tentokrát se pokusí zabojovat o lepší pozice. Okruh COTA patří k oblíbeným tratím Jeremyho Alcoby. Španělský jezdec ostatně loni projel cílem na 6. místě, což byl jeden z jeho nejlepších výsledků roku 2022. Posílený o dobré pocity se svým motocyklem a Teamem Gresini se bude snažit o co nejlepší výsledek.

Filip Salač
"Nemůžu se dočkat závodu v Austinu. Vloni jsme jezdili rychle a získali jsme první dva body v sezóně 2022. Přijedeme z Argentiny, kde jsme odvedli dobrou práci. Pokračujme v práci stejným způsobem, jsem si jistý, že si to užijeme."

Jeremy Alcoba
"Texas byl jedním z nejlepších závodů, které jsem v roce 2022 absolvoval, a je jednou z mých nejoblíbenějších tratí v šampionátu. Uvidíme, jestli se nám povede dobrý víkend i letos. Pocity jsou docela dobré, jak s motorkou, tak s týmem. Pokud budeme takto pracovat a růst, jsem přesvědčen, že v Americe můžeme odvést dobrou práci, takže se nemůžu dočkat, až tam přijedu a pojedu"