Salač připraven na Le Mans

03.05.2023

Hořkosladký testovací den pro tým Moto2 QJMOTOR Gresini Racing.
Foto: Gresini Racing

Tým Moto2 QJMOTOR Gresini Racing zůstal v Jerezu, kde absolvoval poslední testovací den před odletem domů. Filip Salač vyzkoušel různé věci, počínaje novou vidlicí, se kterou udělal velký krok vpřed, a to jak při sólové jízdě, tak z hlediska závodního tempa. Hořký den to byl naopak pro Jeremyho Alcobu, který po nedělním komplikovaném závodě vyzkoušel několik úprav nastavení, ale stále nemohl najít ideální pocit se svým motocyklem. Pád v jedenácté zatáčce tento špatný den ukončil, naštěstí bez následků pro jezdce s číslem 52. Příští týden se pojede pátý podnik šampionátu ve Francii a pro Španěla to bude nová příležitost k nápravě.

Filip Salač

"Je to pro nás velmi důležitý test, zejména na této trati, kde jsme se minulý víkend hodně trápili. Vyzkoušeli jsme různé věci, abychom se pokusili zlepšit v tomto typu zatáček, zejména novou vidlici, která nám umožnila udělat velký krok vpřed jak v samotné jízdě, tak v závodním tempu. Konec dne bohužel předznamenala malá havárie, naštěstí bez následků. Na Le Mans jsme připraveni."

Jeremy Alcoba

"Bohužel tento testovací den neproběhl přesně podle mých představ, během závodu jsem neměl dobrý pocit, takže jsme dnes plánovali vyzkoušet několik věcí, které mi nepřinesly pocity, které jsem hledal. Čekal jsem víc jak od sebe, tak od pocitu s motorkou. V posledním tréninku jsme se rozhodli vyzkoušet novou vidlici, se kterou se Filip v předchozím tréninku zlepšil, ale bohužel jsem v jedenácté zatáčce havaroval, naštěstí pro mě bez následků. Domů jedeme s trochou zklamání, ale s myšlenkami už na Le Mans, připraveni pracovat. Další závod pro nás znamená další šanci na zlepšení a růst."