Salač po sezoně opustí Gresini Racing

20.07.2023

Filip Salač přestoupí k ELF Marc VDS Racing Teamu.
Tisková zpráva Autoklubu ČR

Filip Salač podepsal na dva roky smlouvu se špičkovým týmem ELF Marc VDS Racing Team. Pro mnohé bude tato zpráva velkým překvapením, ale v zákulisí Moto2 se o přestupu Filipa Salače už nějaký čas hovořilo. O našeho jediného zástupce v Mistrovství světa silničních motocyklů je velký zájem a nabídky přišly z několika týmů. Nebylo to tedy jednoduché rozhodování, ale volba nakonec padla na špičkový tým Marc VDS, který má na svém kontě už tři světové tituly v kategorii Moto2.

"Tomuto kroku pochopitelně předcházelo několik jednání a zvažování všech možností. Nabídek přišlo asi šest, včetně absolutní špičky a dvou továrních týmů. Tuhle obrovskou příležitost si Filip vyjel sám svými letošními výkony. K definitivnímu rozhodnutí přispěla skutečnost, že tým Marc VDS nabídl smlouvu na dva roky. Filip tak může dvě sezóny bojovat o nejvyšší příčky. V této formě a u tak profesionálního týmu ani nemůže mít menší ambice. Musí jet o podium v každém závodě, být připraven na 110% a mít stejně velkou podporu týmu. A to Marc VDS umí, stejně jako to letos prokazuje Filip. Našemu jedinému zástupci v Moto2 se bude věnovat Gilles Bigot, crew chief odcházejícího Sama Lowese. Je to jeden z největších profíků v paddocku. Našim cílem je dostat Filipa do MotoGP a tohle je cesta, jak se nám to díky úspěchům v Moto2 může podařit,"
vysvětluje prezident AČR Jan Šťovíček.

Filip Salač prožívá zatím nejúspěšnější sezónu ve své kariéře. Poprvé vybojoval pole position a z osmi velkých cen dokončil šestkrát v top ten. Dokáže se držet v absolutní světové špičce a ve Francii vybojoval druhé místo. "Jsem velmi rád, že se nám podařilo udělat tak zásadní krok do příští sezóny. Těší mě zájem, který tým projevil už od začátku letošní sezóny a chtěl s námi navázat spolupráci. To je splnění velkého snu, protože Marc VDS je jeden z nejlepších v moto dvojkách. Sledoval jsem je už v minulosti, když bojovali o titul mistrů světa s Alexem Marquezem nebo s Francem Morbidellim. V týmu jel například také Jack Miller, prostě co jméno, to špičkový jezdec. Moje cíle budou jednoznačné. Rychle se aklimatizovat a pravidelně bojovat o nejvyšší pozice. Tým má největší odborníky a skvělou techniku. Děkuji moc všem partnerům v čele s Autoklubem České republiky a manažerem Janem Šťovíčkem, který mě podporuje už mnoho let," komentoval svoje nové angažmá Filip Salač #12.

Letošní sezónu dokončí Filip Salač u svého současného týmu QJ MOTOR GRESINI RACING, kde zatím prožívá velmi úspěšný rok a s dvaasedmdesáti body se drží na průběžném šestém místě.