Salač chce v Jerezu do top10

26.04.2023

Filip Salač si před Grand Prix Španělska vytyčil top10 v nedělním závodě v Jerezu.
Foto: Gresini Racing

Po dvou závodech na druhé straně světa se tým Moto2 QJMOTOR Gresini Racing vrátil do Evropy a je připraven bojovat ve 4. kole šampionátu na prosluněném pobřeží Andalusie, tedy v Jerezu de la Frontera na jihu Španělska, na okruhu, který hostil svou první Velkou cenu již v roce 1987 a od té doby zůstal v kalendáři MotoGP.

Filip Salač míří vysoko. V průběžném pořadí mistrovství světa Moto2 je nyní na 4. místě, pouhých 8 bodů od top3. Zásadní pro něj bude přivézt domů dobrý výsledek, aby potvrdil, že je jedním z protagonistů letošní sezony.

Bude to náročný víkend. Jerez je trať, kde se konal zimní test, což znamená, že všichni jezdci už budou jezdit rychle a úroveň tak bude vysoká. Na druhou stranu Jeremy Alcoba má ještě co nabídnout. V Americe mu totiž uniklo pódium o jediné místo a to mu dá další důvod, aby o něj bojoval.

Filip Salač
"Nemohu se dočkat Jerezu. Bude to náročný víkend, protože na této trati mají všichni jezdci najeto nejvíce kilometrů. Nebude to snadný závod, ad všichni budou jezdit velmi rychle. Cílem je být v top10 a získat body do šampionátu. Uděláme, co bude v našich silách"

Jeremy Alcoba
"Není to moje oblíbená trať, ale obvykle jsem tu jezdím rychle. Pořád jsem trochu naštvaný, že mi v Americe uniklo pódium o tak málo, ale to mi dává ještě větší motivaci tlačit. Navíc je to jako domácí závod, takže chci ze sebe vydat to nejlepší a dosáhnout dobrého výsledku. Myslím, že to zvládneme, protože v testu jsme jezdili rychle, i když jsme nebyli stoprocentní. Teď mám z motorky dobrý pocit, takže si myslím, že to zvládneme skvěle"