Salač chce další dobrý výsledek

30.08.2023

Barcelona a pak Misano, na domácí závod týmu QJMOTOR Gresini Racing Moto2.
Foto: Gresini Racing

Je čas na dvojí kolo, Barcelona a hned po ní Misano, domácí závod týmu QJMOTOR Gresini Racing Moto2. V minulé GP v Rakousku Filip Salač opět našel cit se svou motorkou při vysokých teplotách a to je dobrou předzvěstí vzhledem k dalšímu závodu, který se pojede na katalánském okruhu, kde bude protagonistou horké počasí. Poté bude následovat Misano, kde bude pro českého jezdce zásadní získat zpět sebedůvěru po loňské velké havárii. V celkovém pořadí je šestý a před odjezdem do zámoří je připraven v těchto dvou kolech jezdit naplno, aby se dostal zpět do TOP5.

Tyto dva závody budou pro Jeremyho Alcobu velmi důležité: první na domácím okruhu, kde bude od prvního tréninku bojovat o udržení se na předních pozicích obklopen náklonností svých fanoušků a rodiny. Pak bude následovat Misano, kde chce jezdec s číslem 52 uctít památku Fausta Gresiniho dobrým výsledkem v domácí GP svého týmu.

Filip Salač
"V Barceloně očekávám komplikovaný víkend, protože bude velké horko, ale v Rakousku jsme pracovali právě na tomto aspektu a přivezli jsme domů dobrý výsledek. Očekávám, že se nám to podaří i tady, kde jsme loni odvedli dobrou práci, ale bohužel jsem havaroval. Misano pak bude domácím závodem týmu a já se budu snažit podat co nejlepší výkon. Není to pro mě snadná trať, loni jsem měl obrovskou havárii, ale uděláme vše pro to, abychom získali zpět sebevědomí a přivezli domů dobrý výsledek."

Jeremy Alcoba
"Byl jsem pár dní doma, abych udělal reset z minulého víkendu. Nyní odjíždíme do Barcelony, mé domácí GP. Mám ještě větší motivaci a chci odvést dobrou práci od první vteřiny na trati, abych byl v neděli na startovním roštu v předních řadách a mohl bojovat o dobrý výsledek. S Moto3 jsem byl na této trati vždy silný, uvidíme, zda se nám podaří vykročit správnou nohou. Pak nás čeká Misano, tentokrát domácí závod týmu, a já chci udělat dobrý víkend pro tým a hlavně pro Fausta."