Sacchetti – chceme mít jasno okolo Mostu

27.07.2023

Manažer týmu GoEleven by rád vyřešil jezdeckou budoucnost ještě během léta.
Foto: GoEleven Team, zdroj: worldsbk.com

V Mistrovství světa Superbike se blíží závěrečný závod před letní přestávkou a s ním se samozřejmě zvyšuje intenzita jednání jednotlivých týmů s jezdci, se kterými by manažeři rádi uzavřeli smlouvy na nadcházející roky. Italský tým GoEleven, vedený manažerem, bývalým pilotem tohoto šampionátu, Denisem Sacchttim samozřejmě mezi tyto týmy patří. Jak Sacchetti na stránkách worldsbk.com přiznal, jednání jeho týmu probíhají především s aktuálním pilotem týmu, Philippem Qettlem, ale Němec není jediný, který by mohl usednou na Ducati GoEleven v roce 2024.

Denis Sacchetti, manažer týmu GoEleven

"Není snadné nyní mluvit o jezdcích, je čas mluvit a jednat o smlouvách s jezdci. S Philippem jezdíme druhým rokem a vztah s ním je velmi dobrý. Myslím, že je rychlý, má velký potenciál a je opravdu blízko první pětce. Ale není snadné tuto mezeru překonat, protože úroveň šampionátu je opravdu, opravdu vysoká. Motorky, jezdci, týmy, mistři světa, takže pro mladého jezdce to není snadné. Mluvíme s ním i s dalšími jezdci o příští sezoně. V tuto chvíli je pro nás důležité mít různé možnosti, abychom se mohli rozhodnout, která je pro nás do budoucna nejlepší. Zatím není nic rozhodnuto, doufám, že se nám podaří pochopit naši budoucnost v následujících dvou týdnech před přestávkou. Kolem víkendu v Mostě.

A Rinaldi? V první řadě záleží na tom, co se stane u Ducati, protože tam možná zůstane. Michael je náš velký kamarád a rychlý jezdec a myslím, že může být každý závod v první trojce. Myslím, že je to zajímavý jezdec pro každý tým v tomto šampionátu.

Myslím, že každý soukromý tým má stejný sen mít dvě motorky, s tím máte kompletní tým. Hlavním problémem je rozpočet a je důležité mít všechen rozpočet, který potřebujete, abyste mohli začít se dvěma motorkami. Pracujeme na tom, stejně jako ostatní týmy Ducati. Ještě to není rozhodnuto."