RNF Aprilia prosazuje přísnější tresty

30.03.2023

Tým CryptoDATA RNF MotoGP vydal prohlášení po nedělní kolizi Marca Marqueze a Miguela Oliveiry.
Tisková zpráva CryptoDATA RNF MotoGP Teamu

Miguelu Oliveirovi zranění z pádu v GP Portugalska znemožnilo start ve druhém podniku mistrovství světa MotoGP, a i proto jeho tým vydal následující oficiální prohlášení:

CryptoDATA RNF MotoGP Team po nedávném incidentu bezohledného a nezodpovědného závodění, které předvedl Marc Marquez (Repsol Honda) proti Miguelu Oliveirovi (CryptoDATA RNF MotoGP Team), požaduje přísnější a tvrdé tresty od stewardů FIM.

Závody MotoGP, ať už se jedná o sprint nebo hlavní závod, jsou rychlé a vysoce intenzivní a každý jezdec v nich chce za každou cenu vyhrát. Takové agresivní chování však často může mít neblahé následky nejen pro samotné jezdce, ale i pro jejich soupeře.

Incident z nedávného závodu mezi Marcem Marquezem a Miguelem Oliveirou by měl sloužit jako varovný signál pro jezdce v MotoGP, Moto2 a Moto3. Je tedy nutné, aby jim byla připomenuta přísnost trestu za jakýkoli druh bezohledného a nezodpovědného závodění.

Tým CryptoDATA RNF MotoGP takové chování odsuzuje a důrazně se zasazuje o zpřísnění trestů, které by odradily budoucí provinilce včetně vlastních jezdců. Vyzýváme stewardy FIM, aby proti takové bezohledné jízdě rychle a rázně zakročili a dali tak příklad mladším a budoucím jezdcům v Moto3 a Moto2.

Jsme přesvědčeni, že bezpečnost je nejvyšší prioritou v každém sportu a MotoGP musí přijmout nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti všech svých jezdců. Těšíme se na podporu stevardů FIM v jejich pokračujícím úsilí o vytvoření bezpečnějšího a zodpovědnějšího závodního prostředí.