Rins vyhrál v Texasu

17.04.2023

Jezdec týmu LCR Honda CASTROL Alex Rins zvítězil na americké půdě po mistrovském závodě.
Foto: LCR MotoGP Team

Alex Rins, který startoval z druhého místa startovního roštu a měl v kapse sobotní pódium ze sprintu, perfektně odstartoval, tlačil a neúnavně bojoval o první pozici s Peccou Bagnaiem a po Peccově chybě vedl až do šachovnicové vlajky, když si vytvořil náskok a nasadil ohromné tempo. Ze strany španělského závodníka to byl perfektní závod.

Rins projel cílem jako vítěz a zapsal se do historie týmu LCR. Španělovo vítězství bylo 100. pódiem týmu od roku 1996 až do dnešního dne, přičemž naposledy tým vyhrál v roce 2018 (GP Argentiny s Britem Calem Crutchlowem). Navíc se jedná o významný výsledek pro Hondu: poslední vítězství japonské značky bylo v roce 2021 (Misano).

Alex Rins
"Závod byl úžasný. Jsem moc šťastný, je to velký úspěch. Dali jsme dohromady několik dobrých časů na kolo a pneumatiky byly perfektní. Byl to docela dobrý závod a já jsem šťastný, protože tempo bylo rychlejší než loni a motorka je víceméně stejná, takže jedeme dál. Moc děkuji týmu, své rodině, sponzorům a všem, kteří nás podporují."