Rins po sezoně přestoupí k Yamaze

03.08.2023

Yamaha podepsala smlouvu s Alexem Rinsem na sezónu 2024, jako jezdcem týmu Monster Energy Yamaha MotoGP.
Foto: LCR Honda

Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. oznámila, že podepsala smlouvu s Alexem Rinsem. Ten v sezóně 2024 bude pilotem továrního týmu Yamaha, a to po boku Fabia Quartarara.
Velmi zkušený Španěl má na svém kontě mnoho vítězství v závodech premiérové třídy i nižších tříd (6x MotoGP, 4x Moto2, 8x Moto3, celkem 18) a pódiových umístění (18x MotoGP, 17x Moto2, 23x Moto3, celkem 58). Díky svým bohatým zkušenostem a nepopiratelnému talentu, je plně kvalifikovaným a vítaným přírůstkem do jezdecké sestavy Yamahy.
Po Rinsově zranění nohy, které utrpěl ve sprintu GP Itálie 2023, fanoušci MotoGP po celém světě netrpělivě očekávají jeho návrat do akce. Podstoupil dvě operace a usilovně pracuje na svém plném zotavení.

LIN JARVIS - výkonný ředitel Yamaha Motor Racing

"Jsme potěšeni, že se Alex připojí k sestavě Yamahy, a srdečně ho vítáme v Yamaha MotoGP. Očekáváme, že Alex bude velkým přínosem. Má bohaté zkušenosti jako jezdec MotoGP a je známo, že je přirozeným talentem a několikanásobným vítězem závodů třídy MotoGP.Má již zkušenosti s dvěma dalšími výrobci MotoGP a jezdil na motocyklech s podobnými vlastnostmi jako YZR-M1, což by mu mělo pomoci rychle se adaptovat na náš motocykl. Jeho letošní vítězství v COTA podtrhuje jeho rychlost, hlad a odhodlání uspět.
Alex byl nějakou dobu mimo paddock MotoGP kvůli zranění, které utrpěl v Mugellu, ale jsme přesvědčeni, že by měl být plně zotavený a připravený na sezonu 2024. Na spolupráci s ním se opravdu těšíme a věříme, že bude dobře spolupracovat s Fabiem a zvýší celkový výkon týmu Monster Energy Yamaha MotoGP."