Repsol Hondu čeká domácí závod

31.08.2023

Marquez a Mir se připravují na domácí Velkou cenu Katalánska.
Foto: Honda

Druhá polovina světového šampionátu MotoGP 2023 se blíží rychle a houfně - GP Katalánska odstartuje sérii deseti závodů během 13 týdnů.

Jedenácté kolo přijíždí na okruh Barcelona-Catalunya, speciální kolo pro tým Repsol Honda a oba jeho jezdce. Trať dlouhá 4,66 km je stálicí kalendáře MotoGP od počátku 90. let a Honda na ní získala celkem 23 vítězství ve všech třídách, včetně deseti v premiérové třídě, přičemž to poslední přišlo v roce 2019.

Marc Marquez byl autorem tohoto vítězství z roku 2019 na své cestě za titulem mistra světa v tomto roce, což je jedno ze dvou vítězství, kterých dosáhl na trati vzdálené jen několik hodin jízdy od jeho rodného města. Víkend pro osminásobného mistra světa bude mít podobnou strukturu jako předchozí dva, Marquez bude v klidu a definitivně spolupracovat s týmem Repsol Honda a inženýry HRC, aby dosáhl dalšího pokroku. Tento přístup byl odměněn návratem na bodované pozice při minulém startu v Rakousku.

Barcelonský víkend je také domácím podnikem pro Joana Mira, pocházejícího z Palmy nedaleko pobřeží. Je to okruh, na kterém jezdec s číslem 36 dosáhl jedněch ze svých nejkonzistentnějších výsledků v premiérové třídě - dvě čtvrtá místa, jedno druhé místo a nejhorší šesté místo. Mirův konečný výsledek v Rakousku neodrážel práci a pokrok, kterého dosáhl během víkendu, kdy byl schopen neustále bojovat o nejvyšší ocenění Hondy, ale v závodě se potýkal se smůlou. Pokračování v nastoupené cestě bude pro mistra světa MotoGP pro rok 2020 klíčové, protože jeho cílem je předvést domácím fanouškům co nejlepší výkon.

Po tomto víkendu zamíří tým Repsol Honda přímo do Itálie na Grand Prix San Marina - předposlední evropský závod a po něm závěrečný test sezony.

Marc Marquez
"Víkend v Barceloně je vždycky výjimečný, když vidím všechny tribuny plné lidí, a protože je to můj domácí závod, rád tam vidím všechny fanoušky. Ať se děje cokoli, cílem je předvést všem přítomným skvělou show a dopřát jim příjemný a nezapomenutelný víkend. Z naší strany nás čeká práce a musíme si zachovat klidný přístup, který jsme měli v posledních několika víkendech. V Rakousku jsme viděli, že tento způsob práce nám umožnil víkend zvládnout a nasbírat dobrá data pro náš projekt. Jedeme znovu a začínáme nabitý konec roku."

Joan Mir
"Těším se na víkend v Montmelo, na mou domovskou GP. Samozřejmě chci před místními fanoušky dosáhnout dobrého výsledku, ale musíme na sobě dál pracovat. V Rakousku jsme měli celkově dobrý víkend, který bohužel neskončil nejlepším způsobem. Věřím, že můžeme zažít další víkend, kdy budeme bojovat o pozici nejlepší Hondy."