Repsol Hondu čeká další náročný víkend

15.11.2023

Tým Repsol Honda je připraven na předposlední závod MotoGP 2023, očekává náročný víkend v Kataru.
Foto: Honda

Tým Repsol Honda zahajuje svou cestu zpět do Evropy zastávkou na mezinárodním okruhu Lusail, Marc Marquez a Joan Mir se připravují na další intenzivní víkend. Intenzivní rekonstrukce okruhu způsobila, že se Grand Prix Kataru přesunula ze svého tradičního domova na začátku kalendáře do 19. kola, noční závod se opět připravuje na přivítání MotoGP. Na 5,38 km dlouhém okruhu se noční závod jede od roku 2008, což je v kalendáři jedinečná podívaná, která však vždy představuje pro jezdce Hondy tvrdou výzvu. Nově opravená trať dá všem jezdcům, co proto, až v pátek večer začnou tréninky.

Marc Marquez je posledním vítězem závodu Hondy pod světly reflektorů severně od Doha, když v roce 2014 vyhrál a odstartoval tak svou druhou obhajobu titulu. Vedle tohoto vítězství získal čtyři pódia, ale je si vědom, že letošní závod bude další velkou výzvou. Taktika pro tento víkend pokračuje ve známé cestě plného pochopení situace a riskování, když se nabízí odměna.

Klíčem k úspěchu Joana Mira v Kataru bude víkendová Grand Prix bez pádů a soustředění se na silnou sobotu. V posledních kolech dokázal předvést dobré závodní tempo, a tak se pilot s číslem 36 snaží o tomto víkendu z této rychlosti vytěžit maximum a vrátit se do boje se svým týmovým kolegou. Mir si z předchozích čtyř závodů na okruhu Lusail International Circuit připsal čtyři umístění v první desítce v premiérové třídě.

Marc Marquez
"Předposlední závod roku, ale soustředění je stále stejné, pracujeme až do konce. Katar je pro nás historicky obtížná trať s rozložením a vším ostatním, takže si myslím, že to bude opět trochu náročnější víkend. S novým povrchem se některé věci určitě mohou změnit, takže pátek musíme strávit tím, že pochopíme, jak to změnilo situaci. Uvidíme, co bude možné."

Joan Mir
"Do Valencie budeme dál pracovat, tlačit a závodit až do posledního kola. Tento víkend není jiný. Pro mě osobně jsem v minulosti v Kataru dosáhl slušných výsledků a je tam nový povrch s dalšími změnami, takže bude zajímavé jet tam s Hondou. Je to další víkend, kdy se toho můžeme co nejvíce naučit."