Repsol Honda v plné síle

03.08.2023

Tým Repsol Honda je opět v plné síle pro restart sezóny MotoGP v Silverstone.
Foto: Honda


Po pětitýdenní přestávce pokračuje mistrovství světa MotoGP a začíná intenzivní druhá polovina roku na historickém okruhu Silverstone, kde se do týmu Repsol Honda vrací Joan Mir po boku Marca Marqueze.
Silverstone je s délkou 5,9 kilometru nejen jedním z nejstarších okruhů v kalendáři MotoGP, ale také nejdelším. Britská trať, která byla poprvé použita v roce 1947, prošla řadou změn, než dospěla k současnému uspořádání s 18 zatáčkami. Směs dlouhých rovinek, rychlých zatáček a úzkých a technických úseků běžně přináší těsné závody, ale v roce 2023 přibude nová výzva, protože paddock MotoGP se vrátí k používání novějšího paddocku 'The Wing' a změní startovní a cílovou rovinku na Hamiltonovu rovinku namísto National Pit rovinky z několika předchozích návštěv. Druhá polovina sezony bude napínavá, protože závody přijdou v rychlém sledu.
Marc Marquez plně využil přestávku k přípravě. Tento víkend ho čeká Silverstone, okruh, na kterém jezdec s číslem 93 získal tři stupně vítězů - včetně vítězství v roce 2014. Letošní Grand Prix Velké Británie bude o budování a nastolení růstu pro druhou polovinu roku a další období.
Pro Joana Mira to bude vítaný návrat do akce, protože se po zranění v Mugellu znovu spojil s týmem Repsol Honda. Nyní je již plně zotavený a má plnou motivaci pokračovat v práci a zlepšování s týmem #36. Mirovým nejlepším umístěním na Silverstonu je deváté místo v premiérové třídě, kterého dosáhl v roce 2021 na cestě ke třetímu místu v mistrovství světa.
Celý tým Repsol Honda se nemůže dočkat, až se vrátí na trať a bude pokračovat v naplánované tvrdé práci. Nedělní závod se pojede ve 13:00 místního času, tedy před závodem Moto3, jak je pro GP Velké Británie obvyklé.

Marc Marquez

"Máme za sebou důležitou letní přestávku, kdy jsme měli šanci se zotavit po náročném začátku roku. Po fyzické i psychické stránce jsem se na trať vrátil odpočatý a připravený pracovat. Těším se, až se znovu uvidím se všemi v týmu Repsol Honda a pochopím práci, kterou jsme během přestávky odvedli. Silverstone je okruh, na kterém jsem v minulosti svedl spoustu dobrých soubojů. Nejdůležitější je vrátit se na motorku, začít znovu pracovat a pokusit se zlepšit to, jaká byla první polovina roku."

Joan Mir

"Naše pauza byla o něco delší než u ostatních, ale už jsem se plně zotavil ze zranění, které jsem utrpěl v Mugellu. Už několik týdnů opět trénuji a jezdím na různých typech bajků, jako normálně, takže se cítím fyzicky dobře. Cílem pro tento víkend je vytěžit maximum z každého tréninku a dostat se po tolika týdnech absence zpět do myšlení MotoGP a závodění. Bude skvělé všechny znovu vidět a vrátit se na Hondu RC213V."