Remy Gardner pokračuje v GRT Yamaha

09.09.2023

Australský nováček WorldSBK Remy Gardner v příští sezóně zůstane v týmu GRT po boku Dominiqua Aegertera.
Foto: Yamaha

Další část startovní listiny pro mistrovství světa MOTUL FIM Superbike 2024 je na svém místě. Remy Gardner zůstane v týmu GRT Yamaha WorldSBK i v roce 2024, protože si zajistil místo na startovním roštu pro příští sezonu vedle Dominiqua Aegertera pro jejich druhou společnou sezonu. Vzhledem k tomu, že Aegerterovo prodloužení bylo oznámeno již dříve, ale pro Yamahu bez určení týmu, má nyní nezávislý tým zajištěnou sestavu pro příští rok.

Gardner se do WorldSBK pro rok 2023 přesunul po jednom roce v MotoGP™ s KTM, kde získal 13 bodů a skončil na 23. místě v mistrovství světa. Jeho rok v MotoGP™ navázal na úspěch v Moto2™ v roce 2021, když v celosezónním souboji porazil týmového kolegu Raula Fernandeze a o titulu se rozhodlo v závěru roku v GP Valencie. Po jedné sezóně v MotoGP™ Australan přestoupil do WorldSBK, kde třikrát dosáhl nejlepšího výsledku v podobě šestého místa, z toho dvakrát naposledy v Mostě.

Remy Gardner
"Jsem opravdu nadšený, že mohu oznámit obnovení spolupráce s Yamahou na sezonu 2024, a věřím, že nás čeká slibná společná budoucnost. Příští rok bude mým druhým rokem s R1 a s týmem GYTR GRT Yamaha WorldSBK nemohu být spokojenější. S dalším rokem zkušeností za zády vkládám do našich výkonů velké naděje. Už teď se cítím jako doma, takže je to skvělý pocit pokračovat v této cestě. Chci vyjádřit upřímný dík továrně Yamaha za tuto fantastickou příležitost."

Andrea Dosoli – manažer Yamaha Motor Europe Road Racing
"Jsme rádi, že můžeme oznámit prodloužení naší spolupráce s Remym a dokončit nezměněnou sestavu jezdců týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK pro sezónu 2024. Vidíme talent i potenciál, který Remy má, a přestože to pro něj byla zatím poněkud rozporuplná premiérová sezona ve WorldSBK, jsme i nadále přesvědčeni, že můžeme společně dosáhnout našich cílů během zbytku této i příští sezony.
S Remym v sedle se těšíme na vzrušující sezónu 2024, kterou Yamaha odstartuje v neuvěřitelně silné sestavě. Čtyři jezdci závodící za týmy Pata Yamaha Prometeon WorldSBK a GYTR GRT Yamaha WorldSBK mají na kontě několik titulů mistra světa. Tato výjimečná jezdecká sestava je pro Yamahu spojena se značnou odpovědností, ale jsme odhodláni poskytnout konkurenceschopný balíček, který odpovídá talentu našich jezdců. Zajistili jsme potřebné zdroje a podporu."