Rekordní zápis Bautisty

03.07.2023

Šestnácté vítězství v sezoně pro výjimečného Bautistu. Rinaldi měl děsivou nehodu.
Foto: Ducati

Nejprve obavy z děsivé nehody Michaela Rinaldiho, která si vyžádala vyvěšení červené vlajky. Pak radost ze šestnáctého sezónního vítězství Bautisty, který se po druhém místě v závodě Superpole Race zapojil do vzrušujícího souboje s Jonathanem Reou (Kawasaki) a Toprakem Razgatliouglem (Yamaha), než se odpoutal a ve druhém závodě zvítězil.
Takové byly emoce týmu Aruba.it Racing - Ducati v neděli v Doningtonu, kterou úřadující mistr světa uzavřel s 93bodovým náskokem před Razgatliogluem v průběžném hodnocení.
Po incidentu ve druhém kole se Sykesem (BMW) a Bazem (BMW) byl Michael Rinaldi převezen do lékařského centra. Provedené rentgenové vyšetření italského jezdce vyloučilo vážné zlomeniny. Další hloubkové kontroly budou provedeny po jeho návratu do Itálie.

Alvaro Bautista

"Kdyby mi někdo řekl, že se z Doningtonu vrátím se dvěma vítězstvími a druhým místem, asi bych měl problém tomu uvěřit. Proto jsem z tohoto víkendu opravdu šťastný. Pocity s motorkou byly opět fantastické. Na celkové pořadí se nedívám. Myslím jen na další závod a nemůžu se dočkat, až budu v Imole."

Michael Ruben Rinaldi

"Byl to opravdu smolný víkend, kdy se v prvních kolech vždy něco důležitého stalo. Dnešní nehoda byla opravdu zlá. Pamatuji si jen, že jsem se ocitl na zemi s velkou bolestí v kotníku. Prvotní analýza naštěstí vyloučila zlomeniny. Přeji brzké uzdravení Sykesovi, který byl v lékařském centru se mnou."