Red Bull Rookies Cup 2023 – Le Mans

14.05.2023

Ve španělském Jerezu druhým kolem pokračoval letošní Red Bull MotoGP Rookies Cupu.

Vycházející finská hvězda Rico Salmela zajel perfektní závod a málem si tak připsal druhé vítězství v Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Patnáctiletého jezdce však v předposledním zatáčkovém komplexu předjel Angel Piqueras. Šestnáctiletý lídr bodování se tak počtvrté v této sezoně postavil ke španělské hymně. Na stupních vítězů je doplnil šestnáctiletý Jihoafričan Ruche Moodley. Byl to další báječný závod, a zatímco Salmela vypadal vpředu v pohodě a sebejistě, bitva za ním byla neuvěřitelně intenzivní, kdokoli z 8 nebo 10 jezdců se mohl dostat na stupně vítězů a dokonce i vyhrát, jak předvedl Piqueras.

Ve druhém závodě Red Bull MotoGP Rookies Cupu v Le Mans se odehrálo příliš velké drama, ale ani to nezabránilo tomu, aby Angel Piqueras vybojoval své páté vítězství v sezoně. 16letý Španěl se skvěle držel před 15letým Italem Guidem Pinim. Španěl Alberto Ferrández vybojoval třetí místo před Argentincem Marcem Morellim, když patnáctiletí jezdci bojovali až do cíle o poslední místo na stupních vítězů.

Red Bull MotoGP Rookies Cup 2023 – Le Mans (FRA)