Red Bull Rookies Cup 2023 – Assen

26.06.2023

Red Bull MotoGP Rookies Cupu 2023 pokračoval na holandském okruhu TT-Assen.

Angel Piqueras tlačil na svou KTM na maximum v každém z 15 kol prvního závodu v holandském Assenu a využíval každou příležitost k předjíždění. Šestnáctiletý Španěl se nikdy nedostal do volného prostoru, musel předjíždět a znovu předjíždět, ale v závěrečné šikaně byl vpředu a perfektní. Álvaro Carpe, šestnáctiletý Španěl, se mihl na cílové čáře o 0,208 sekundy zpět a irský patnáctiletý Casey O'Gorman jen o 0,048 sekundy dále. Půl sekundy dělilo první pětku na cílové čáře, ale vzhledem k tomu, že tři z jeho nejbližších soupeřů, Màximo Quiles, Alberto Ferrandez a Rico Salmela, chybovali, mohl Piqueras v neděli klidně získat titul. A jak bylo naplánováno, tak bylo i provedeno. Angel Piqueras našel v závěrečném kole, resp. v závěrečném průjezdu cílovou šikanou, nejvíce sil a ve druhém závodě zvítězil. Nejenže tak v deseti závodech získal sedmé vítězství, ale především čtyři závody před koncem je již jistým vítězem letošního Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Na stupních vítězů mu v druhém závodě na okruhu TT-Assen dělali společnost druhý Máximo Quiles a třetí Jacob Roulstone.

Red Bull MotoGP Rookies Cup 2023 – Assen (NED)