Rea obhajuje v Imole vítězství

12.07.2023

Jezdci týmu Kawasaki Racing Jonathan Rea a Alex Lowes se vydají na kultovní okruh Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola v Itálii, kde se ve dnech 14. až 16. července uskuteční sedmé kolo šampionátu WorldSBK 2023.
Foto: Kawasaki

Kdysi pravidelné dějiště WorldSBK Imola se v letošní sezóně poněkud nečekaně vrací do kalendáře a nabízí druhý pohlcující italský zážitek poté, co se páté kolo konalo na začátku června na Světovém okruhu Misano Marca Simoncelliho.

Oba jezdci týmu KRT již v Imole závodili na strojích WorldSBK, ačkoli Lowes se zde chystá poprvé závodit se svou oficiální Kawasaki Ninja ZX-10RR. Rea získal v Imole devět ze svých rekordních 118 vítězství v kariéře, přičemž posledních šest úspěchů v Imole zaznamenal ve spolupráci s KRT. Poprvé v Imole zvítězil v roce 2011 a poslední dvě vítězství si připsal v roce 2019, kdy zde naposledy závodil WorldSBK. Lowes zatím v Imole nezískal žádné pódium, ale v letošní sezoně už si připsal jedno umístění v první trojce, a to na začátku března v Mandalika.

Jonathan Rea
"Když jsem viděl, že je Imola opět v kalendáři, už jsem se na ni těšil. Je to skvělá trať s opravdovou atmosférou. Člověk se cítí velmi blízko fanouškům, zvláště když je paddock tak úzce propojený a intimní. Okruh má bohatou historii. Má pěkné uspořádání, zvlnění a některé z nejikoničtějších úseků trati na světě. Těším se tam. Na rok 2019 máme dobré vzpomínky. Díky spoustě dat doufám, že v pátek odstartujeme se silným nastavením a budeme i nadále konkurenceschopní, jako jsme byli naposledy v Doningtonu. Je důležité pokusit se udržet na stupních vítězů a pokusit se získat nějaké dobré body do našich bojů o šampionát, protože brzy poté se přesuneme do Mostu. Tato dvě následující kola, v Itálii a v České republice, znamenají část šampionátu, kde chceme vytěžit maximum a být silní. Nemohu se dočkat, až se do toho pustíme."

Alex Lowes
"Imola je historická trať, na které se odehrálo několik úžasných bitev WorldSBK, zejména souboj Edwards/Bayliss, který rozhodl o šampionátu v sezóně 2002. Samotné uspořádání trati je poměrně náročné s rychlými a pomalými změnami směru a také s několika převýšeními. Od roku 2019 jsme tam nejeli, ale je to trať, kterou mám opravdu rád. Je to okruh ve stylu "staré školy", který je fyzicky docela náročný, zejména v horkých teplotách, které byly na závodní víkend předpovězeny. Mým cílem je jako vždy dobře odstartovat v pátek, abychom mohli v sobotu a v neděli bojovat o stupně vítězů - a samozřejmě se bavit."