Razgatlioglu přestupuje k BMW

23.05.2023

Toprak Razgatlioglu bude od roku 2024 závodit za BMW Motorrad Motorsport ve WorldSBK.
Foto: BMW Motorrad Motorsport

Rodina BMW Motorrad Motorsport v mistrovství světa superbiků bude mít od příští sezony nového člena. Od roku 2024 se k továrnímu týmu BMW Motorrad Motorsport WorldSBK připojí Toprak Razgatlioglu. Mistr světa z roku 2021 bude v příštím roce závodit na BMW M 1000 RR týmu ROKiT BMW Motorrad WorldSBK. Další rozdělení jezdců do týmů bude oznámeno později.

Šestadvacetiletý Razgatlioglu závodí ve WorldSBK od roku 2018. Již ve své premiérové sezoně slavil první umístění na stupních vítězů. Ve 168 závodech WorldSBK, které turecký jezdec ve své úspěšné kariéře dosud absolvoval, si připsal 33 vítězství a celkem 93 umístění na stupních vítězů. V sezóně 2021 slavil svůj dosud největší úspěch, když se stal mistrem světa Superbike.

Dr. Markus Schramm, šéf BMW Motorrad
"Vítejte v rodině BMW Motorrad Motorsport, Topraku Razgatlioglu. Jsme rádi, že ho můžeme od příští sezony přivítat v našem továrním týmu WorldSBK. Jsem velmi hrdý na to, že se Toprak rozhodl připojit k BMW Motorrad. Je to pro náš projekt krok směrem vpřed a silný závazek BMW Motorrad Motorsport ve World Superbike."

Marc Bongers, ředitel BMW Motorrad Motorsport
"Toprak je v současnosti bezpochyby jedním z nejlepších jezdců, což dokázal ziskem titulu mistra světa v roce 2021. Není jen rychlým motocyklovým závodníkem, ale také skvělou osobností mimo trať. Jsme přesvědčeni, že Toprak se v rodině BMW Motorrad Motorsport velmi rychle zabydlí. Těšíme se na naši spolupráci a na naši společnou budoucnost."