Razgatlioglu nejrychlejší v pátečním Mostě

29.07.2023

Celkově nejrychlejší Razgatlioglu využil páteční volný trénink v České republice na maximum.
Foto: Yamaha

Toprak Razgatlıoğlu se s nejrychlejším časem 1'32,367 dostal do čela pátečních kombinovaných volných tréninků, když na mosteckém autodromu začalo 8. kolo mistrovství světa FIM Superbike 2023.

Jezdec týmu Pata Yamaha Prometeon WorldSBK s číslem 55 Andrea Locatelli skončil na sedmé pozici, přibližně půl sekundy od svého týmového kolegy u šachovnicové vlajky, protože oba jezdci se soustředili na sběr klíčových dat pro nastavení závodu a posouzení nových možností zadních pneumatik Pirelli SC1 pro tento víkend.

Páteční ranní vlhký a mrholící první volný trénink ztížil základní kola jezdců WorldSBK na českém okruhu a mnoho jezdců se rozhodlo raději "počkat a uvidět" v naději, že se později v tréninku objeví suchá stopa - než aby riskovali. Razgatlıoğlu, který si nyní libuje v mokrých podmínkách, na konci dne pozitivně hodnotil své vysoce konkurenceschopné tempo na suchu i na mokru.

Sobotní třetí volný trénink v 9:00 hodin poskytne další příležitost k posouzení konkurence - a možných výsledků závodu - před kvalifikačním Superpole v 11:10 a prvními body, o které se bude hrát v 1. závodě ve 14:00.

Toprak Razgatlıoğlu
"Jsem velmi rád, že se opět vrátím na mostecký okruh, protože se mi tato trať líbí Dnes to pro mě na mokru nebylo špatné Mám dobrou sebedůvěru a cítím, že moje R1 je velmi dobrá - a poté, co jedeme na suchu, jsem potřeboval jen jedno kolo navíc v FP1, abych zajel dobrý čas Ve druhém tréninku jsme pak pracovali na dobrém nastavení motorky, protože používáme tvrdé pneumatiky. Myslím, že to samé platí pro všechny - používáme zadní pneumatiku SC1. Nevypadá to "špatně", ale stále pracujeme na zítřku. Jen potřebuji trochu zlepšit poslední sektor - vypadá to, že moje tempo není špatné, ale pokud se nám to podaří zlepšit, můj pocit bude mnohem lepší, ale celkově jsem spokojený. Dnes jsme začali rychle, protože můj pocit byl velmi dobrý a na R1 mám po téměř čtyřech letech dobrou jistotu - i na mokru Ať už je teď sucho nebo mokro, je to v pořádku"

Andrea Locatelli
"Tady v Mostě to bylo s počasím trochu složité, zejména v FP1, ale každopádně odpoledne jsme pracovali dobře - měl jsem z R1 opravdu dobrý pocit a také jsme se snažili pochopit pocit se zadními pneumatikami, protože tento víkend máme na výběr dvě různé varianty SC1. Musíme se jen trochu podívat na data, abychom připravili motorku na zítřek, ale upřímně řečeno, pocit je na suchu dobrý - jen musíme udělat nějaké drobné úpravy, abychom se mohli zlepšit. Je důležité se zítra dobře kvalifikovat, abychom mohli startovat v prvních dvou řadách a byli konkurenceschopní v prvním závodě. Pokud dnes večer najdeme dobrý způsob, jak vše připravit, myslím, že můžeme odvést opravdu dobrou práci."