Razgatlioglu je připraven získat sté pódium

14.07.2023

Pata Yamaha Prometeon WorldSBK čeká návrat na kultovní historický okruh v Imole.
Foto: Yamaha


Poprvé po několika letech se Toprak Razgatlıoğlu a Andrea Locatelli tento víkend představí na Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari v historickém městě Imola, kde se uskuteční 7. kolo mistrovství světa superbike 2023.
Imola se v kalendáři WorldSBK neobjevila od roku 2019, kdy jezdci Yamahy měli dobře našlápnuto k umístění na stupních vítězů - jenže rok předtím, než zahájil svou kariéru u Yamahy, mu to překazil sám Razgatlıoğlu. "Loka" se musí vrátit o něco dál, ale může se pochlubit vítězstvím v závodě v Imole z počátku své kariéry, na cestě k vítězství v italském šampionátu v roce 2013.

Toprak Razgatlıoğlu

"Na Imolu mám dobré vzpomínky z roku 2015, kdy jsem bojoval s Federicem Caricasulem o vítězství v evropském šampionátu Superstock 600 Tentokrát budu poprvé závodit s Yamahou - myslím, že můžeme odvést dobrou práci, protože tuhle trať mám rád. Mám rád, když jsou zde zatáčky, do kterých nevidíte - do zatáčky vjíždíte naslepo - mám rád tyto oldschoolové tratě a je zde tvrdé brzdění V Imole byl Johnny v minulosti velmi silný, ale pokusím se ze sebe vydat to nejlepší. Nikdy se nedá říct, co se stane před závodem Uvidíme, ale chci opět bojovat o vítězství."

Andrea Locatelli

"V Imole jsem jezdil, ale je to už mnoho let Uvidíme, co se stane během víkendu, určitě nás čekají obtížné podmínky, protože bude velké horko, takže na to musíme být připraveni a zůstat soustředění. Imola je zajímavá, ale vždycky se mi líbilo její uspořádání, zejména když jsem tam jezdil v italském šampionátu (CIV Moto3) a v roce 2013 jsem tam vyhrál závod, takže mám dobré vzpomínky. Od pátku musíme začít dobře pracovat, abychom se na víkend připravili. Mnoho jezdců tuto trať nikdy nevidělo, ale jezdci jako Johnny ji znají velmi dobře, takže je důležité jít do pátku připraveni, abychom jezdili rychle od prvního závodu a pokračovali v dosahování dobrých výsledků. Je hezké mít další italský závod, je to úplně jiné než Misano Hodně nahoru a dolů, prudké brzdění a šikana, budeme se snažit si to užít a získat maximum."