Raul Fernandez urval v Thajsku bod

31.10.2023

Malajský tým CryptoDATA RNF MotoGP Team odjíždí z Thajska s bodem.
Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team

V parném a vlhkém počasí se 17. kolo MotoGP ročníku 2023 v thajském Buriramu ukázalo být pro tým CryptoDATA RNF MotoGP Team z různých důvodů náročné. Zatímco Raul Fernandez usiloval o co nejlepší výsledek, Miguel Oliveira měl v nedělním závodě na 26 kol na okruhu Chang International Circuit smůlu.

Fernandez, který se kvalifikoval ze 14. pozice, měl lepší start než v sobotu, po prvních několika zatáčkách si udržel svou pozici, a dokonce se mu podařilo předjet některé další jezdce, aby se po prvním kole ocitl na P11. Předváděl silné a konzistentní tempo a postupně se posunul až na P9 ve třetím kole, kde bojoval ve skupině pronásledovatelů, která se pohybovala od P6 do P17 a tu a tam ztrácela a získávala nějaké pozice. Přesto ke konci neuvěřitelně náročného závodu na 26 kol nedokázal udržet své silné tempo a vrátil se zpět, aby nakonec projel cílem na P15 a získal alespoň jeden bod do mistrovství světa.

Na druhé straně garáže týmu CryptoDATA RNF MotoGP se Oliveira celý víkend snažil najít cit v sedle své Aprilie RS-GP a musel startovat z P20 na startovním roštu. Odtud si v úvodním kole odpoledního hlavního závodu polepšil o tři pozice a usilovně se snažil držet jezdců před sebou. Přesto zůstal bez šance, protože technický problém v sedmém kole mu zabránil v pokračování Grand Prix Thajska.

Po tomto náročném trojzávodě je tým CryptoDATA RNF MotoGP připraven na krátkou domácí přestávku, aby se příští týden vrátil svěže nabitý do závěrečného trojzávodu letošní sezony, který začíná za necelých čtrnáct dní v malajském Sepangu.

Raul Fernandez
"První část závodu byla opravdu dobrá, cítil jsem, že jsem začal opravdu dobře, bojoval jsem s Fabiem Quartararem. Viděl jsem potenciál na stupně vítězů, ale nemáme na to, ale měli jsme tempo na páté nebo šesté místo. Ale po 10 nebo 11 kolech bylo opravdu horko a posledních pět kol nebylo vůbec dobrých. Byl jsem blízko ukončení závodu, ale z úcty k týmu a Aprilii jsem pokračoval, abych získal alespoň bod. Jsem šťastný, protože mám potenciál a mám dobrý pocit z toho, že dokážu na motorce dobře jezdit. Musíme se podívat, co se nám povedlo, a zopakovat to v dalším závodě."

Miguel Oliveira
"Kvůli technickému problému jsem musel na začátku závodu sesednout z motorky. Zpočátku jsem se snažil zvládnout zadní pneumatiku, věděl jsem, že závod bude dlouhý a náročný fyzicky i pro pneumatiky, takže jsem to zvládal, jak nejlépe jsem uměl, ale nakonec jsem musel závod ukončit. Je to něco, na co se musíme podívat, ale teď se chci jen resetovat a jet lépe."